Skocz do zawartości

Astra F brak mocy na LPG


Gość adrian88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrian88

Problem w tym ze niemoge zlokalizowac bezpiecznika, ide po kablach ale ciezko gdzies sie dostac... Taki sam efekt bedzie jak zakrece gaz na butli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak można zakręcić zbiornik.Bezpieczniki powinny być w komorze silnika.Szukaj po przewodach idących do elektrozaworu na reduktorze.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Poodlanczalem jakies styki ale podlaczylem spowrotem tak jak bylo wszystko i...auto na benzynie wogole nie hula...gasnie, na gazie jakos jedzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodlanczalem jakies styki ale podlaczylem spowrotem tak jak bylo wszystko

 

Może problem jest w stykach(zaśniedziały).Pytanie jakie styki były odłączane? A jakie błędy wychodzą?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ może mieć brak pracy sondy np.W dalszym ciągu nie piszesz jaka instalacja LPG.Na śrubie czy na krokowcu (domyślam się że druga gen.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

LPG drugiej generacji firmy BRC podzespoły, więcej ci nie powiem bo się na tym kompletnie nie znam...

Z benzyną sobie poradziłem, wyczyściłem styki które wczoraj ruszałem, najwyraźniej któryś musiał być od wtrysków, układu paliwowego... Wykręciłem sonde lambda, była cała okopcona więc wymieniłem, skasowałem błędy... Po wymianie przejechałem około 100km, błąd się nie pojawił. Bezpiecznika od LPG nie znalazłem więc zakręciłem zawór na butli, poczekałem aż reszta gazu w układzie się wypali i pojeździłem na Pb, bez żadnych problemów, falowania obrotów czy innych tego typu rzeczy, można powiedzieć że jak na 18 latka idzie jak burza :rotfl: Więc chyba jest jedynie kwestia udania się do gazownika, przeglądu instalacji, wymiany filtrów... A pewnie skończy się na wymianie bądź regeneracji parownika z tego co czytałem na forach LPG...

Na noc jade do pracy, będe miał troche czasu to wszystkie styki jakie znajdę pod maską do wyczyszczę bo od lat chyba tam nie zaglądane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian88

Jechalem do pracy i pojawil sie znow blad sondy lambda, na zakreconym gazie, tym razem pojawil sie kilka razy na nierozgrzanym silniku i barazie wiecej go nie bylo.... Mozliwe ze komputer nie zapoznal sie jeszcze z nowa sonda i pokazal blad? Po wymianie odlaczylem akumulator na jakos godzine, odpalilem potem i tak z 20min chodzil bez dodawania gazu

Zrobilem jeszcze jeden odczyt ktory znalazłem na jakims forum, zwarcie tych samych stykow co do czytania bledow i odpalenie auta, check miga 2,5 raza na sekunde co znaczy ze petla regulacji nie jest zamknieta, wytlumaczy to ktos? Bo nie rozumiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie astra, lecz viki zrobilem ponad 100t we 3 lata(wlasciwie jezdzilem jedynie na gazie).. zero problemow.. wiec podejrzewam za duzo wody w parowniku (taki dynks na dnie parownika)
.. no chyba ze pali jak smok, to dodatkowo nie stykajace kable na nim. ma viki z jednym nie podlaczaczonym kablem brala ok 16l gazu <A 1.6>, a potem juz grzecznie 7-8 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności