Skocz do zawartości

Meriva OPC stuki puki


Gość OPCięty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość OPCięty

Witam ponownie. Zakładam nowy temat odnośnie dziwnych porannych delikatnych popukiwań dochodzących z silnika. Jak wiadomo silnik Z16let ale wiem że ten sam problem przerabiają koledzy z silbikami 1.6 16V. Ciężko ustalić gdzie jest problem. I jak wiadomo problem panewek Wyklyczony, regulatory także i dziś mnie oswieciło. Jak jest napedzana pompa oleju ??

Nie za ba4dzo znam budowe tego siljika ale kolega mechanik proponował mi sprawdzić w jakim stanie jest łańcuch na pompie oleju. Czy to możliwe ?

Sytuacja pompy raczej tez do lamusa. W tym przpadku jes koło zębate. Także jeździmy az sie coś urwie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla ciebie taką może śmieszną ale najprostszą metodę.Kup w aptece stetoskop.Dzięki niemu przynajmniej zorientujesz się gdzie jest największe nasilenie stuków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPCięty

A zatem prolem moze i rozwiazany. Przeskoczył na rozrzadzie. Także mówienia przez sprzedawców - Panie rozrzad to moze ma z 10tys mozna se o kant d.... Był jeszcze oryginał i poległ napinacz. Jest juz wszystko nowe niestety lekki postuk pozostał. Podejzewam zarobił hydroregulator lub zawór. No cóż nie nasila sie to i ginie z nagrzaniem silnika. Nie wiem czy ma sens cokolwiek ruszać. Na wolnych nie słychac silnika i nic sie nie dzieje. Jeździmy i opbserwujemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podejzewam zarobił hydroregulator lub zawór.

 

A ty ciągle o tym hydroregulatorze. Nie czytasz nic o swoim silniku?Nie czytasz co ci w innym temacie pisałem?Nie ma w twoim silniku hydraulicznej regulacji

http://www.mamhopla.com.pl/Watek-og%C3%B3lne-silniki-stosowane--145

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPCięty

Ups. Faktycznie.

Sorki.

W takim razie. Coś zarobiło delikatnie słychać to na zimnym silniku po rozgrzaniu sytuacja się poprawia i cichnie. W takim razie szukam kogoś kto by mi ogarnął regulacje zaworów i obejżał wałki itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPCięty

Być może, może jest wdzytko ok a ja już mam schize że coś jest nie tak. Może gdyby ktoś miał koło mnie identyko silnik i posłuchać to by porównał. Na wolnych obrotach nie słychać silnika. Cichy jak przyczajony kot :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny silnik - pompa ma dać max 5bar (zawór to kulka na sprężynie i to może być to) - inaczej wybije uszczelnienia.

Możesz to zweryfikować u mechanika - używają stetoskopów (bynajmniej ci co znam), natomiast warto sprawdzić czy nie dzieje się coś z napinaczem łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OPCięty

No podobno ten silnik nie ma łańcucha tylko koło zembate czy jakiś tak Przynajmniej tak pokazuje rysunek części w sklepie bo z ciekawości byłem zapytać o łańcuch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E kolego no nie ma łańcucha ale pasek - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/part/1/23/217/3505/36983,36990,36968,36971/

Sorki moje niedopatrzenie - też napinacz bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności