Skocz do zawartości

Z16XER - wyciek oleju


Gość luki882

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość luki882

Panowie, wielkie dzięki za naświetlenie sprawy :) Skoro wiąże się to ze zrzucaniem rozrządu, to sam się nie będę podejmował. W poniedziałek pojadę do warsztatu umówić się na naprawę.

 

Przyszło mi jeszcze do głowy jedno pytanie - czy zatkana odma może powodować w tym silniku wypychanie oleju uszczelnieniami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma w tym silniku nie jest zatkana jak to się niejednemu wydaje.

W pokrywie jest membrana która otwiera się w tedy kiedy trzeba.Jeśli idzie w pokrywę dmuchnąć to jest uszkodzona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luki882

Sprawdziłem, nie idzie dmuchnąć w pokrywę wężykiem od strony przepustnicy. Rozumiem, że tak ma być?

Radzisz nie zawracać sobie głowy odmą i robić uszczelnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lektury.

 

 

Silnik Z16XER, Z18XER - Nieszczelność obudowy łożysk wałka rozrządu Modele: Silniki: Opcja: Astra-H 2005.......,Zafira-B 2005.......,Vectra-C 2005.......,Signum 2005....... Z16XER| Z18XER,Z18XER,Z18XER,Z18XER Zażalenie: Wyciek oleju przy obudowie łożyska wałka rozrządu. Przyczyna: Nieodpowiednie uszczelnienie między obudową łożyska wałka rozrządu a głowicą i/lub uszkodzone pierścienie uszczelniające wałka rozrządu. Produkcja: Wprowadzone zostały udoskonalenia w procesie produkcji od nr. silnika: 20JK2420 (04.01.2007).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luki882

Auto odebrane. Zdaniem mechanika wyciek po stronie rozrzadu to pozostałość po oleju, który poleciał podczas wymiany KZFR. Wymył wszystko dokładnie i kazał obserwować i przyjechać jeśli coś się znowu pojawi. A odnośnie uszczelki pokrywy zaworów, to wg niego takie zapocenia są normalne i dopuszczalne w tym modelu. Sam nie wiem co o tym sądzić. Myślę, że poczekam i poobserwuję.


Edit: No i d....... Ewidentnie jest wyciek. Po wymyciu dokładnie widać, że pochodzi on z miejsca o którym piszecie.

ASO w Bydgoszczy jest podobno nie najgorszym serwisem, więc chyba dam im zarobić ;)

 

Dodam tylko, że auto z 2010 roku. Ciekawe, jakie udoskonalenia po 2007 wprowadzono w procesie produkcji ;)

Edytowane przez luki882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelki pokrywy zaworów to też mam z nią problem.

Nowa uszczelka Erling - cieknie

nowa uszczelka ASO - cieknie

nowa uszczelka ASO + silikon - cieknie spod łbów 3 śrub pokrywy...

 

Ja swobodnie mogę dmuchnąć w otwór odmy, mam wymienić odmę ?

 

--

nelson

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luki882

Mówisz o Z18XER z sygnaturki?

A czy tobie też cieknie z okolicy mostka/simmeringów?

Pytałem mechanika o odmę, jego zdaniem to nie jest przyczyną wycieków. No a odnośnie do zapocenia UPZ to podobno TTTM :-(

Odmy jako takiej nie wymienisz. W XER-ach jest ona zintegrowana z pokrywą zaworów. Można wymienić cały dekiel albo oddać do regeneracji (koszt ok. 350 PLN).

Edytowane przez luki882

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie w Z18XER nie cieknie z okolic mostka, u mnie ciśnie olej spod pokrywy zaworów.

Po uszczelnieniu silikonem przestało lecieć spod dekla, ale zaczęło spod łbów śrub, tak jak pisałem.

 

Czym ew. grozi jazda z taką odmą, która jest drożna "w obie strony" ?

 

--

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności