Skocz do zawartości

Vectra C 1.8 Bierze olej,


Gość Nostromo_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nostromo_

Zatem przy najbliższej wyminie oleju zminię na Valvoline, z tym że aktualnie mam zalany GM 10W-40.

 

Czy można wleć teraz syntetyka? Nie koliduje to z tym że zalany był półsyntetyk? Czy może po prostu zalać 10w-40 od Valvoline. Dodam że samochód ma przejechane 130tyś km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na ta przypadlosc nie ma prostego rozwiazania

metoda prob mozna dojsc jaki olej bedzie Twojemu silnikowi pasowal

ja jezdzilem tylko na GM

i nie mialem problemow ze spalaniem oleju

innemu moze ten olej wcinac

tak samo moze byc z kazdym innym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy można wleć teraz syntetyka? Nie koliduje to z tym że zalany był półsyntetyk? Czy może po prostu zalać 10w-40 od Valvoline. Dodam że samochód ma przejechane 130tyś km

 

Są patenty , typu stopniowe dolewanie oleju ,żeby się silnik " przyzwyczaił".

Fakt jest taki - wlejesz i jedziesz.

Ps skoro silnik bierze olej i nie ma wycieków na zewnątrz , to ma dużo więcej km niż piszesz.

Ps2 Ten silnik był klepany w Vectrze B i już nie ma prawa mieć wycieków - jest to jeden z najlepszych i chyba najbardziej niezawodnych silników opla.

Ps3 Valvoline mu nie zaszkodzi , bo ma standardowo ceramizery - latałem, na tym oleju z silnikiem NZ 8 v i był spoko.

Ps 4 Ten silnik "by wychowany" na półsyntetyku , więc do 400- 500 tysi nie ma prawa sprawiać problemów - może masz licznik cofnięty ( na pewno )

Ps 5 Ten i pozostałe silniki " 16 v " mają normę "łykania " oleju bodajże 1 l/ 1000 km....

 

Ps 6 Skoro nie masz czujnika o niskim poziomie oleju , bańka w bagażnik i dolewki - to norma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość leszek 398

na ta przypadlosc nie ma prostego rozwiazania

metoda prob mozna dojsc jaki olej bedzie Twojemu silnikowi pasowal

ja jezdzilem tylko na GM

i nie mialem problemow ze spalaniem oleju

innemu moze ten olej wcinac

tak samo moze byc z kazdym innym

:-D :-D :-D

Jeśli wszystko jest O.K., to podpasuje pierwszy z brzegu (w domyśle 10W-40) firmy "kogucik" i na pewno nie będzie go ubywać w ilości 1l/1000km jak jakimś Żuku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

firmy "kogucik" i na pewno nie będzie go ubywać w ilości 1l/1000km jak jakimś Żuku.

 

Nie mam pojęcia jaki kogucik , bo ja leję tylko oryginał z Niemiec - Genuine i olej mi wychlapuje zgodnie z normą...

Podkreślam - nie spala , tylko wychlapuje na zewnątrz silnika jeśli tylko przekroczę cirka 3 ts obr /min.

Po prostu wlej ten valvoline Max life.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności