Skocz do zawartości

Prośba o rozkodowanie numeru VIN


Gość Dzar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Mam pytanie, być może dość banalne.
W mojej okolicy jest dość dziwny sprzedawca. Wiele części ma w konkurencyjnych cenach, ale nie zawsze. Dlatego chciałbym mieć zawsze możliwość porównywania cen.

Jak istnieje tylko jedna wersja danej części to nie ma problemu - porównuję cenę i po sprawie, gorzej jak jest więcej rodzajów.

Według katalogu firmy "x" do auta pasują dwie z wyglądu identyczne części. Tylko, że mają różne tzw. ograniczenia montażowe oraz ceny.
Jak pytam sprzedawce o cenę jednej i drugiej to ceny są bardzo zbliżone. W necie jest natomiast różnica nawet 80zł. Wtedy albo trzeba zdemontować starą część by spr numer, albo podziękować sprzedawcy. Podając natomiast nr vin sprzedawca mówi cenę tej niby fabrycznie dedykowanej, ale nie chce powiedzieć która to. Taka jakaś dziwna tajemnica. Takie jakby kupowanie w ciemno. Można tylko sobie markę wybrać. Ale jak już się poda konkretnie markę i nr części to cenę podadzą. Ale gdy zapytam o jedna, a potem o drugą to też robi problemy.

Przykładowe ograniczenia montażowe:
Nr poj. 13025250->
Nr poj. 14177496->
Nr poj. 16079019->

Poniżej fikcyjny vin oraz jego rozkodowanie:
W0L0XCF6844123456

W0L - General Motors
0 - Normal Vehicle
X - Corsa
C - Corsa
F68 - 5 Door Hatch
4 - 2004
4 - Zaragoza
123456 - serial

Porównując tzw. "Nr poj." z "serial" mamy:
46000001
123456

Serial jest jakby 2 cyfry krótszy.
Czy "Nr poj." z powyższego fikcyjnego nr vin to:
4+4+123456 ?

Edytowane przez Mashto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałeś chociaż moje posty na poprzedniej stronie? Post 2 i 4 ?

przeczytałem nawet zanim poprosiłem o rozkodowanie skorzystałem ale chciałbym nieco więcej informacji bo tam są tylko podstawowe

ba nawet informacje nie bardzo się zgadzają bo wychodzi silnik 2.0 benzyna a ja mam 1.4 benzyna+lpg fabryczne

Edytowane przez andy46

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności