Skocz do zawartości

fabryczne lpg w astrze J - czy może sprawiać kłopoty?


Gość bogdanz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurcze tyle to ja wie od dnia zakupu auta a moje pytanie jest o auta bez LPG. Wiemy ze numer 13 na głowicy jest od LPG tylko czy jest to w VIN? Najprościej było by sprawdzić auto z taką głowicą bez gazu w sklepie Opla. Jaką zaproponują do wymiany czy nadal twardą. Ewentualnie ze zwykłą i czy czasem nie będzie to już utwardzoną bo jest to jedna głowica juz w użyciu i żadnych informacji więcej nie będzie poza tą 13.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na serwis .. zaproponuja co będą mieli dostepne .. ja mówie tutaj o produkcji czyli czesci na pierwszy montaż .. serwis zawsze sie swoimi prawami rzadził.

Owszem sprawdzic głowice na silnikach bez LPG .. jakie mają cyferki .. czy wystepuje u nich 13 również czy też nie.

Słuchaj informacja jest z Aspern .. tam gdzie ten silnik produkuja .. i jak czytasz .. maja dwie głowice .. standard i LPG, więc obydwie sa produkowane. Wiadomość jest sprzed trzech dni ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal montują dwie równolegle to znaczy że jest to loteria co jest montowane do aut bez gazu. Możesz mieć premię lub nie a w papierach będzie że zwykła. Tylko co z teorią ze teraz wszystkie są utwardzone skoro odp jest ze montują obie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów! :pub:

 

Odkopuję, ponieważ interesuje potwierdzenie dość prawdopodobnych teorii tego tematu.

 

Jestem zainteresowany zakupem Astry z tym silnikiem ze względu na LPG. Na innych forach ludzie bardzo powątpiewali w różnice w silnikach LPG / Pb, a tu jednak jest, co mnie ucieszyło. Mimo wpadek ze skrzynią biegów (olej) i sprzęgłem nadal jestem chętny kupić to autko. Mam nadzieję się tu przekonać lub zniechęcić do tej decyzji : SMILE :

 

qtom czy aby podejrzeć numer głowicy trzeba zdjąć pokrywę silnika?

 

Aby się utwierdzić w tym co zrozumiałem z tego wątku. Oznaczenie "13" na głowicy dotyczy silnika z instalacją gazową i utwardzonymi gniazdami bądź głowicy z utwardzonymi gniazdami etc.?

 

Przeczytałem również opinię, że lepiej samemu gaz dać założyć aby gazownik miał dostęp do komputera LPG celem dostrajania instalacji (auto kupuję na pewno używane, wizyt w ASO nie będzie). Jeżeli potwierdzi się teoria utwardzanych głowic, kupiłbym gołą wersję. Co o tym myślicie? Ewentualnie czy jest możliwość wymiany komputera (nie znam się, ale chyba nie powinno być problemów), znacie takie przypadki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Od 3 lat i 3 miesięcy użytkuję Astrę J 140 KM ST LPG oczywiście fabryczne Landi Renzo.

 

Podaję awarie jakie wystąpiły w związku z użytkowaniem LPG.

 

1. 88 000 km wymiana wtryskiwaczy (zielone na pomarańczowe) [1000 zł z wymianą za używane]

 

2. 116 000 km wymiana parownika/ reduktora [związane z zauważonym wyciekiem płyny chłodniczego] 600 zł z wymianą

 

3. 123 000 - padł sterownik lpg [1300 zł w serwisie plus wymiana]. Nie przełącza z Pb na LPG. Co ciekawe diagnostyka komputerowa wykazała awarię czujnika ciśnienia listwy LPG. Wymiana na nowy czujnik nie zadziałała. Okazało się, że padł sterownik LPG.

 

 

Czy ktoś miał podobne perypetie?

 

ketrabTK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Landi to standard. Nie dość, że krótka żywotność komponentów, zablokowany sterownik, to jeszcze ceny kosmos.

Jak będziesz po gwarancji to wyjeb te wtryskiwacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu mogę dopisać notoryczną usterkę: wiązka LPG przy wtryskiwaczach i czujniku ciśnienia - ciągle obłamują się przewody, szczególnie na czujniku, niebieski i biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności