Skocz do zawartości

Problem z mocą


Gość maciek1984

Rekomendowane odpowiedzi

przyjmuje do wiadomości, nie wiedziałem, że inżynierowie z Rue są tak krótkowzroczni .. natomiast nie rozumiem .. jak to jest zrobione, że nawet sprzęt ASO nie umie sobie z tym poradzić .. tylko musi jeszcze mieć sprzęt innej marki .. masakra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wlasciwie to nie auto opla, niewiem jak z vivaro2 czy trafikiem3 ale cos slyszalem ze silnik stworzony dla nissana

techa jeszcze uzywaja w aso?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na lapka mozesz tez zainstalowac sobie tech2 i pod interfejsem MDI tez pieknie smiga. My milismy na lapku GDS i tech2 oraz dwa osobne stare techy jeden z przystawka candi a drugi bez bo cos bylo skopane w tamtym drugi candi. Takze laptopem z MDI tez i stare autka sie robi. Nie wiem jak z vivaro jest doladnie ale ostatnio podpinalem ostatnio kuzyna vivaro z 2006 roku z silnikiem 2.0 diesel i niby sie lacyzl. Dane podgladnac mozna. Trozke sypal bledami bo do 20 do 28 wyswietlał. Czy 2.5 vivaro tez idzie pod opcomem to nei wiem bo nie sprawdzalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 2.0 pokazal wartosci silnika to 2.5 tez powinien, niedaleko mnie jest mech z techem i nie udalo mu sie jeszcze odczytac parametrow skrzyni i silnikow 2.0 i 2.5

1.9 i benzyne nawet chinczykiem ale inne odsyla do mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn sobie takie vivaro zakupil z DE wlasnie z tym silnikiem bo jak twierdzi doczytal ze w tych jednostkach nei bylo dwumasy tylo tradycyjnie jednomas. Dziwne ale nie sprawdzalem czy to prawda. Poza tym troszke nowszy silnik, mocniejszy a ze lata duzo to mu pasuje. I tak chcial jeszcz e wirusa zapakowac. Puki co awarie mial w Szwecji i sciagniecie go tu i naprawa mimo asistance to kosztowalo go 14 tys zl. Wymiana wtrysow na nowe nie zadne tam regenerowane to koszt 4 tys plus hoowania plus mechanik bo cos ta chyba jeszcze grzebal w glowicy. Czapa byla sciagana bo tamte wtryski nie dalo sie wyciagnac wiec trzeba bylo dawac do wytoczenia tulejki pozostale po wtryskach.

Generalnie kuzyn tez sobei zakupil opcoma i ja mam swojego i jakos tam diagnozowalismy te autko. Parametry rzeczywiste podaje bez problemu tak jak laczenie sie z innym irzeczami jak poduchy itp. Jednakze pokazuje nam sporo bledów po pdopieciu bo tak jak wspomnialem na psotoju cos kolo 20 a jak jedzie to nawet 25 do 28. Troszke przestraszony jest kuzyn. A jak pdoskoczyl do inengo zioma i podpinal CDIF ale po wifi chyba albo BT to zero bledów. Autko jezdzi niby poprawnie. Bledy byly roznej maści. Dziwna sprawa z tym 2.0 ale spróbuje namowic sasiada by pdopiac jego vivaro a tam albo mam 1,9 albo 2,5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek1984

Witam wszystkich wczoraj miałem trochę czasu więc postanowiłem trochę pogrzebać przy aucie przeciściłem przepustnicę środkiem do czyszczenia hamulców i auto zaczeło chodzić dobrze dzisiaj nawet zapiołem przyczepę miałem załadowane około 1,5 tony i nawet ciągnoł na każdym biegu oprócz szóstki bo niebyło gdzie jeszcze zrobię trochę kilometrów i zobaczymy czy jest wszystko ok dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem bedę pisał czy wszystko jest ok z autem

A co do tematu kolegi wesol jak kupywałem to moje vivaro to strasznie rzegotała skrzynia biegów sprzedający mówił ze wszystko z autem jest ok bo skrzynia była robiona i sprzęgło ale gościowi nie wierzyłem więc wyjołem skrzynię i ku mojemu zdziwieniu sprzęgło było nówka sztuka więc pora rozebrać skrzynię biegów w skrzyni też nic nie widać co mogło by tak rzegotać ale okazało się ze winowajcą było właśnie sprzęgło bo gość założył sztywne koło a powina być dwumasa więć trzeba było kupić cały zestaw i problem znikł(tanie nie było)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość maciek1984

Czyli to, że samochód miał mniejszą moc było sprzęgło?

Nie sprzęgło zmieniłem bo było założone sztywne i skrzynia biegów rzegotała a jeśli chodzi o moc to przeczyściłem przepływomierz i narazie jest ok powiem tylko że na kompie nic nie pokazywało.

Edytowane przez maciek1984

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności