Skocz do zawartości

Jak odpalić auto na kablach rozruchowych


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zapalanie biorcy przy pracującym dawcy to dobry sposób aby w najlepszym przypadku złapać błąd związany z systemem ładowania, o czym się sam przekonałem, ale każdy robi jak uważa. Mniej optymistyczna wersja to uwalona któraś dioda prostownicza alternatora dawcy :ups:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapalanie biorcy przy pracującym dawcy to dobry sposób aby w najlepszym przypadku złapać błąd związany z systemem ładowania, o czym się sam przekonałem, ale każdy robi jak uważa. Mniej optymistyczna wersja to uwalona któraś dioda prostownicza alternatora dawcy

Ale gdybyś na odludzi był biorcą miałbyś skrupuły i powiedział że nie kolego ja zapcham go w rękach do mechanika bo sobie kolega auto zepsuje? Ja odpalałem już niejednemu potrzebującemu i na szczęście nic się nie stało a pomogłem.A i samopoczucie się poprawiło bo spełniłem obowiązek pomocy bliźniemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak aku padł - jeżeli się rozładował, to podłączamy jak na filmie, na pracującym silniku dawcy ładujemy 10, 15 minut, wyłączamy silnik dawcy i palimy biorcę. Jeśli aku biorcy zdechł całkowicie (przerwane cele), to osobiście bardziej byłbym skłonny do przerzucenia aku dawcy do biorcy, odpalenia biorcy i zamontowania padniętego aku do biorcy, niż odpalania jak na filmie. Ewentualnie wolałbym zapalić z głową na pycha niż mieć na sumieniu alternator kolegi :) Ale jak wspomniałem - każdy ma swój rozum i robi jak uważa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są szkoły i każdy robi jak uważa.

Kiedyś w jakimś programie motoryzacyjnym podawano dodatkowo żeby samochód dawcy wprowadzić na 2500rpm.

Kol Szupek - dioda w twoim altku była uwalona wcześniej (albo na wykończeniu) - to tylko pomogło/ujawniło jej koniec.

Nie raz odpalałem z kabli, tylko ja przewód minusowy (-) w dawcy też podpinam pod silnik - nie mam bezpośredniego dostępu do aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to osobiście bardziej byłbym skłonny do przerzucenia aku dawcy do biorcy, odpalenia biorcy i zamontowania padniętego aku do biorcy
To też nie jest najlepszy pomysł aby odpinać akumulator na pracującym silniku.

Zgadzam się z poradnikiem na filmiku z małym zastrzeżeniem - zgasić silnik dawcy przed rozruchem biorcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgasić to po pierwsze,a po drugie to porządne przewody a nie marketowe którymi można co najwyżej skuter odpalić.Na dobrych kablach to bez odpalania dawcy powinien odpalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności