Skocz do zawartości

Zafira 2.0 tdi bardzo pilne dziękuje wszystkim


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

THX Brzoza a może masz jeszcze jakiegoś pomysła

Wiesz to zależy dużo od tych przelewów jezeli są stare lub nie oryginalne to objaw jest taki jak piszesz ze ciężko idzie ta pompką bo one się zaciskają . Wtedy wpinamy sie w ten przewód który idzie z pompy do pierwszego trójnika nadmiarowego pójdzie dużo lepiej a efekt taki sam!!! Dla jeszcze szybszego ulatwienia można luzowac nakretki na wtryskiwaczach po kolei jak sie pojawi paliwo zakręcamy i następny efekt murowany!;( To nie jest stres ;( tylko przezorność co może nastąpić ;( w ten sposób nic sie nie stanie złego ,a robić można kilkakrotnie aż dojdzie sie do perfekcji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy chek engine powinien świecić w momencie gdy cos jest z pompą bo po przekręceniu kluczyka on ładnie gaśnie więc myslę że sterownik już by mu wysłała info że z nim gorzej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśnie więc myslę że sterownik już by mu wysłała info że z nim gorzej

 

pklecki, nic się nie martw juz by pokazało na pewno ;( gdyby ci przepalił moduł lub zatarł przestawiacz .Masz zapowietrzony ale to sie nie bierze z niczego , tylko albo przelewy lub wina filtra lub ostatnia to trawersów na wtryskach ;(:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide na piwko sie odstresuje ... jutro sie pochwalę THX

Kol..pklecki, ja przez tą durną pompę nie jedno piwo a coś mocniejszego na zdrowotność wypiłem :);(;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i nic pokręcił i nawet nie kichnął ... czekam do poniedziałku potem ASO i wyrok ...[/quote witam serdecznie ja bym sie nie poddawal tak szybko walczylem z mja zafira chyba przez 5 dni krecilem i odpowietrzalem tak dlugo ze moj kolega mechanik pytal sie czy jest dobre dojscie do rozrusznika :) no ale rozrusznik wytrzymal i jest wszystko ok. :wesoly: wymien filtr paliwa sprawdz szczelnosc wszystkich przewodow oraz filtra odpowietrz cierpliwie uklad i auto musi chodzic powodzenia i pozdrawiam KAROL :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sobie pozwolić na dłuższy postój niesteety a pogoda też nie sprzyja akiej walce zimno na głowę kapie .... więc pojechałem do ASO i tak filtr 50 pln myjnia bo na moje życzenie 17 pln i diagnoza komp 100 plus robocizna fajnie napisane odpowietrzanie układu 8 x 15,50 pln i w sumie ponad 300 .... dobrze że jeszcze dzisiaj udało mi sie mojego klienta troszke skroić to na to zarobiłem .... ale miałem ochotę zrobić awanturkę w tym ASO tylko za co zleciłem naprawę więc naprawili :)

Kurcze mieliście rację tylko brakło mi umiejętności i garażu.

Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich.Ja również mam problem z zapowietrzającym się układem paliwowym,ale naszczęście nie w tym stopniu aby go nie można odpalić.CZytałem forum i wiem czym się kierować i gdzie wstępnie szukać.Mam silnik Y20DTh t.j 2.0 DTI.Mam pytanie czy złączka przewodu idącego z pompy do zbi09rnika tuż przy filtrze ma być tak luźna?i łączy on się z metalowym przewodemz luźną częścią szybkozłączki?Dzięki z góry.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy filtrze ma być tak luźna?i łączy on się z metalowym przewodemz luźną częścią szybkozłączki?Dzięki z

każde połączenie powinno byc dobrze skręcone! Tym bardziej jak to jest obejma .Jednak na tym przewodzie nie ma to znaczenia! ,jest to powrót do zbiornika. Wiec jedynie może Ci wyciekać paliwo .Natomiast na deklu filtra są ruchome i tak ma być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności