Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika po rozgrzaniu - silnik z16xep


Gość Rafal886

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tu nowy i proszę o porady odnośnie silnika jak w temacie - z16xep.

Jestem posiadaczem auta prawie 2 lata. Po około 6 miesiącach od zakupu została założona instalacja LPG.Przed złożeniem silnik zaczynał delikatnie falować po rozgrzaniu się (po odpaleniu na zimnym pracuje równo po chwili jak sie nagrzeje-faluje) mechanik ocenił że to egr lub cewka jednak kazał jeździć jeżeli będzie sie coś działo to się zgłosić więc jeździłęm. Po roku czasu od zakupu auta pewnego razu podczas próby odpalenia auta podczas kręcenia tak jakby został odcięty zapłon ale po 3 kręceniu auto odpaliło i zaczął sie wydobywać z tłumika siwy dym i to zdażyło mi się z 2 razy i postanowiłem postawić auto do mechanika. Zacząłem sie domyślać że coś sie dzieje z głowicą. Mechanik po zdjęciu pokrywy zaworów stwierdził że głowica była spawana i że spaw puścił i podparte sa zawory wydechowe. Postanowiłem zmienic głowicę na używana która byłą po kompletnych obróbkach.Od razu wymienione zostały świece zapłonowe. Po wymianie wszystko chodziło bez zarzutu jednak po przejechaniu około 3,5 - 4 tys km zaczeła sie ponownie nierówna praca tak jakby nie chodził na wszystkich cylindrach (pracował jak traktor). Znowu postawiłem auto do mechanika na początku nie wiedział co to moze byc bo niedawno był robiony remont jednak wyskakiwał błąd wypadania zapłonu więc został sprawdzony egr podmieniona cewka na sprawną z innego auta wymieniony czujnik temperatury oleju i ponownie wyszło że są podpatre zawory wydechowe i znowu niezbędna jest regulacja luzów zaworów. Wiec została wymieniona cewka i ponownie świece ponieważ w jednej była pęknięta porcelana i odwiedziłem gazownika żeby wyregulował gaz. Po naprawieniu auta jeżdżę do dziś zrobiłem około 2 tys km i ponownie po rozgrzaniu się silnika zaczyna sie póki co delikatnie nierówna praca i falowanie obrotów chociaż odczuwam jakby coraz troszkę mocniej to się nasilało. i ostatnio zapaliła się kontrolka "checka" jednak jeszcze nie zdążyłem odwiedzić mechanika żeby odczytać błąd.Nierówna praca pojawia sie i na benzynie i na gazie.

 

Co moze być jeszcze przyczyną? i co jeszcze można zrobić?

 

Widziałem że w tych modelach jest problem z zaworami i że co około 40 tys km trzeba sprawdzać luzy ale bez przesady nie co 4 tys km.Gazownik sugerował sprawdzić karalizator. Czy jedna z przyczyn moze być zapchany katalizator??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd jest ok było sprawdzane czy sie nie przestawił po tym jak drugi raz była zdejmowana głowica. Póki co pojeździłem na benzynie "przegoniłem" tak troche mozniej auto żeby je odmulić i jakby troche się ustabilizowało jedynie jak sie przełączy na gaz to chwile nierówno chodzi ale jak bardziej sie rozgrzeje silnik to sie ustabilizowuje.Podobno wtryski Hana są bardzo delikatne dlatego tak się może dziać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik był sprawdzany jak i cała elektryka i wszytko ok. Słyszałem opinie że się nie nadaje do gazu ale i są opinie że na gazie jest przejechane ponad 100 km i jest ok tylko trzeba luzy zaworowe kontrolować co około 40.000 km ale trochę dziwne że po 3-4 tys km popiera zawory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zaworów w tym silniku polega na WYMIANIE popychaczy na właściwy rozmiar. Dlatego w ASO kosztuje worek kasy, bo 1 popychacz to koszt 96zł a jest ich 16 i w skrajnie niekorzystnym wariancie człowiek ma do zapłacenia 2500...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności