Skocz do zawartości

Corsa D, zapala się kontrolka z kluczykiem. Proszę o pomoc!


Gość Seth9x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc, byłem z moją corą u kilku mechaników i nic nie pomogli. Podpinali pod komputer i nic nie potrafili znaleźć. W autoryzowanym serwisie również nic nie znaleźli.

 

A problem wygląda tak:

 

głównie w zimie, przy temperaturach poniżej zera, podczas jazdy zapala mi się kontrolka z kluczykiem i następuje spadek mocy silnika. Do tego stopnia, że muszę zatrzymać się na poboczu, muszę zgasić silnik i odpalić go jeszcze raz, niekiedy po kilka razy aż zaskoczy. Czasem problem zanika, a czasem jestem zmuszony jechać 40 - 60 na godzinę, więcej nie pójdzie.

 

A sytuacja zaczyna się powtarzać coraz częściej.

 

Natomiast w okresie letnim nic się nie dzieje.

 

Bardzo mroszę o pomnoc.

 

Pozdrawiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odczytać błedy, nie wiem czy metoda odczytu gaz-hamulec działa w corsie ale mozesz spróbować.

Edit

Nie doczytałem, dziwne skoro jest kontrolka to powinnien byc bład.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Seth9x - radzę lekturę regulaminu - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

Jak byś poczytał byś wiedział gdzie szukać a nie smarował od razu jeszcze w innym modelu.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

A wyszukiwarka nie chodzi u ciebie? - http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Seth9x - radzę lekturę regulaminu - http://forum.opel24.com/topic/96-regulamin-forum/

Jak byś poczytał byś wiedział gdzie szukać a nie smarował od razu jeszcze w innym modelu.

Przenoszę do odpowiedniego działu.

A wyszukiwarka nie chodzi u ciebie? - http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

Forum przeszukałem i żadnych konkretów nie znalazłem. Podobny problem występuje przeważnie przy silnikach diesla, ja mam benzynowy. Proponowano w podobnych tematach następujące usterki:

- brak oleju - jest ok,

- spalone świece- również są sprawne,

- w serwisach po podłączeniu pod komputer, jak pisałem wcześniej, żadnego błedy nie znaleźli.

 

Dlatego napisałem nowy temat : SMILE :

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Seth9x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w serwisie po podpięciu do komputera nie znaleźli błędów to powinni przynajmniej sprawdzić logi dynamiczne.Wtedy jeżeli na pewno był to serwis Opla to powinni znać parametry pracy poszczególnych części.Podjedź do kogoś kto w twoim rejonie na OP-coma i ci sprawdzi błędy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autko wchodzi w tryb awaryjny to musi go coś boleć.

Jak pisze kol. Adam podpiąć autko pod kompa i sprawdzić na spacerze działanie wszystkich czujników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pół dnia sprawdzałem u znajomego mechanika. Jak nic nie pokazywało pojechaliśmy na jazdę z podpętym komputerem, pokazało 3 błędy, min coś z pedałem gazu. Dokładniej sprawdzimy we wtorek, albo środę.

 

Bdw właśnie też mnie to dziwi, że autoryzowany serwis nie wiedział ocb. W końcu specjalizują się w oplach, ale takie życie. Dopiero znajomy, który robi wyłącznie przy diagnowtyce komputerowej, coś znalazł - prywaciarz.

 

Dalszą diagnoze opiszę przyszłym tygodniu. Może to komuś pomoże.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wiedział tylko po prostu mu się nie chciało bawić w szukanie przyczyny bo to nie pieniądz za taką usługę.Oni wolą wymienić jakąś część za grubsze pieniądze.Oczywiście nie wszystkie serwisy są takie same.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
4 godziny temu, olki napisał:

co było

No niestety, temat sprzed 3 lat, kolega od tego czasu nie był na forum.. Musisz podziałac jak napisali powyżej - podpiąć kompa i przejechać się..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności