Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w mojej corsie C nie działa podgrzewanie tylnej szyby :-(

Zastanawiam się czy mogę wykonać jakieś czynności, które doprowadzą mnie do zdiagnozowania a najlepiej usunięcia problemu.

Jak na razie wziąłem do ręki miernik (unit-t m890g) i wykonałem następujące czynności

 

1. Przestawiłem miernik na wykrywania ciągłości obwodu i przyłożyłem kable do linii grzejących na tylnej szybie.
Oczywiście przyłożyłem kable po dwóch końcach szyby. Sprawdzałem mniej więcej co drugą linię.

We wszystkich przypadkach miernik zapiszczał, czyli linie podgrzewające wydają się być OK.

2. W instrukcji obsługi znalazłem, który bezpiecznik odpowiada za podgrzewanie. Wyjąłem go i sprawdziłem ciągłość obwodu. Miernik zapiszczał.

3. W miejsce bezpiecznika podłączyłem woltomierz. Miernik wskazał równo 11 V.
Następnie wyłączyłem (w samochodzie, przyciskiem) podgrzewanie. Miernik pokazał 0.
Po włączeniu znów było 11 V.

 

4. Przy włączonym podgrzewaniu przyłożyłem woltomierz do linii podgrzewającej w celu zbadania spadku napięcia. Miernik pokazał zero.

Teraz myślę, że przy okazji w miejsce bezpiecznika można było wstawić amperomierz. Pewnie i tak pokazałby zero, ale miałbym pewność.
Może później to zrobię.

Co jeszcze się da zrobić, czy można jakoś rozebrać tylną klapę i zobaczyć czy prąd dochodzi??
Proszę o pomoc !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Po przyjściu z pracy sprawdzę co kryje się pod tą przeplotką.

 

Co do przekaźnika, to gdzie go mogę szukać ?? W pudełku z bezpiecznikami ??

 

Skoro jest przekaźnik, to prąd sprawdzany w bezpieczniku jest obwodem, który steruje przekaźnikiem czy który dochodzi do grzania??

 

PS. Teraz zobaczyłem, że ten post napisałem w złym miejscu. Powinien być w:

Forum Opel24 → Porady oraz dyskusje dotyczące poszczególnych modeli Opla → Opel Corsa - Forum → Opel Corsa - Karoseria, klimatyzacja, wnętrze, elektryka nadwozia

Sorki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko

piszesz z telefonu ??

 

to odczekaj a nie walisz tyle ten sam tekst

 

fakt nasmarowales w zlym dziale

przenosze

 

sprawdz najpierw ta przelotke

to czesty problem w oplach

poruszany wiele razy na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie wyczucie czasu właśnie miałem o to samo się podpytać. Dziś miałem przyjemność się przeturlać Corsą C mojej siostry i właśnie takie same objawy plus jeszcze, że nie grzeje lewe lusterko, a prawe grzeje. To mówisz Gawlak że to może być od przekaźnika? Ok. Sprawdzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zaczyna sie od kabloteki

w oplach to normalka

rozpiska przekaznikow gdzies jest na forum

jak mnie pamiec nie zawodzi

a jak nie to google w ruch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem wujka googla o schematy instalacji. Odpowiedzi umieściłem na google drive'ie:
https://drive.google.com/open?id=0B6S-biuQqZuGMC04dlRoQW1DblU
Może się komuś przyda.

Dotarłem do tej przelotki. Wg instrukcji do podgrzewania tylnej szyby idzie kabel brązowy i czarny.
W przelotce znajduje się jeden naprawdę gruby czarny kabel, w którym mogą być mniejsze kable.
Grube kable brązowy i czarny, prawdopodobnie o te kable chodzi, ale chciałbym potwierdzenia.
Jest jeszcze kilka mniejszych kabli o różnobarwnych kolorach.
Można zobaczyć zdjęcie w katalogu.

Jak sprawdzić napięcie panujące w tych przewodach ??
Czy da się to zrobić nie naruszając integralności osłony ??
Czy może wbić jakąś szpilkę w te kable i potem zaizolować ??

Poza tym znalazłem przekaźnik odpowiedzialny za ogrzewanie.
Wyciągnąłem ten przekaźnik i do bezpiecznika podłączyłem woltomierz - 0V
Po włożenie przekaźnika pojawiło się 11V.

Podłączyłem też amperomierz, niestety pokazał 0A.


Czy to forum działa prawidłowo??
Dlaczego jak klikam w ten cholerny przycisk "Dodaj odpowiedź", to nie widzę swojej wypowiedzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności