Skocz do zawartości

Opel Meriva I jaki silnik benzynowy wybrać


Gość Pawell_17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawell_17

Witam
Ojciec ma zamiar zmienić auto (jego stary kadett już się wysłużył) jednak z racji wieku interesuje się małym wysokim samochodem.
Jako że w domu zawsze opel znalazłem mu merive I. Dużo już czytałem na jej temat i auto w sam raz dla dziadka, jednak jest problem z wyborem silnika. W grę wchodzi tylko benzyniak, meriva oferuje trzy silniki 1.6. Jeden to 8V drugi 16V. Jako że 1.6 8V wdaję się starszą konstrukcją to ojciec ma nadzieje że jest mało awaryjny jak ten z kadetta czy astry G, ale czy to prawa? Na necie jest dużo opinii że ten osmiozaworowy 1.6 żre na potęgę olej. Ojciec jest przekonany mocno do tego 8V. Czy może zainteresować się innym silnikiem? 1.4 jest na łańcuszku, nie miałem z tym nigdy styczności. 1.6 16V ma jedynie mankament że żłopie olej. Ojciec teoretycznie nie jeździ dużo do pracy ma 3km no i w wakacje gdzieś pyknie 1000km i tyle jego jazdy. Więc może zaryzykować te 1.6 16V, popularny silnik to części powinny być tanie i mechaniory znać powinni. No ale 1.6 są też dwie wersje. 101 i 105.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję 1.6 8v albo 1.6 16V 101 KM.Silnik Z16XE. W nim można wyłączyć EGR programowo. Kolega ma 1.6 8V zagazowany.Wypiliśmy już nie jedna flaszkę (on stawiał) za to że doradziłem mu tą 8V. Jest bardzo ucieszony tym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie kierowałbym się stanem, jezeli taki sam to wtedy 1.6 8V.Aczkolwiek temu 8V daleko do starych poczciwych osmiozaworówek(z kadeta czy af , w AG były dwa 8v ,ten 75km był dobry, ten drugi 84KM to to samo co w Merivie).Poczytaj o sterownikach Z16SE. i pomimo ze 8V tez potrafią złopoac olej(sa tematy u nas na forum), co w starych 8V dotyczyło ogromnych przebiegów.Niestety nie ma juz aut bez wad

 

Ps.Miałem AG Z16SE i oczywiscie wymiane sterownika zaliczyłem.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawell_17

Na jednym z forów 8V odradzano przez źle umiejscowiony sterownik. Na auto-światach i innych portalach polecają 1.4. No i powiem szczerze że ciężki wybór. Nie chciałbym później słuchać ojca że źle doradziłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chciałbym później słuchać ojca że źle doradziłem.

No ale to niech szuka sam.Wtedy może mieć pretensje do siebie. Co do sterownika to 1.6 16V też ma na silniku zamontowany co skutkuje przegrzewaniem się go.Używane jest zawsze używane i nigdy nie wiesz do końca w jakim jest stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też doradzę jak reszta kolegów - liczy się ogólny stan autka, a silnik można przecież w sumie tanio zrobić - poczytaj - http://forum.samnaprawiam.com/kapitalka-silnika-na-wesolo-czyli-dwoch-macherow-w-akcji-vt6870.htm?highlight=kapitalka+

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawell_17

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Przecież wiadomo, że liczy się stan samochodu, ale ja nie pytam o to. Pytam który silnik jest godny polecenia, bo jak wiadomo są udane i mniej udane konstrukcje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jeżeli autko ma być nowe z salonu to można polecić 1,4; 1,6.

Ale jeżeli używany to możesz w najładnijszym autku trafić na motor trupa.

Dlatego wkleiłem opis kol ArKosa.

Syn kupił AG z motorkiem Z16XE, wylatane około 250kkm, i zużycie oleju ok 1,5litra na 10kkm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawell_17

Szanowny Panie, raczej merivy pierwszej generacji nie będę kupował w salonie. Poza tym nie po to pytam o polecane silnik, żeby kupić trupa i robić w nim remont, więc poradnik wklejony nie wiem po co. Zdaje sobie z tego sprawę, że w używanym aucie to loteria stan i silnik, ale ja nadal nie oto pytam. Zapytałem jakie silniki są godne polecenia, miałem nadzieję na jakieś konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności