Skocz do zawartości

Co to może tak stukać?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sposób jest jeden.Rozebrać Macpersona na części pierwsze i wymienić wszystkie poduszki wraz z łożyskiem.A mając rozebranego Macpersona i na wierzchu amortyzator o przykręcamy amor do imadła, chwytamy za tłoczysko amora wykonujemy krótkie szarpania wzdłużne próbując wyczuć czy jest luz na połączeniu tłok-tłoczysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stuka :-(

Ja poszedłem dalej. Zregenrowałem maglownicę, wymieniłem całą półoś. Komplet zawieszenie + amortyzatory z łożyskiem i poduszką.

Dalej stuka :-( Jak jadę po dużych dziurach nie słychać nic. Najgorsze są takie delikatne pęknięcia asfaltu i pofalowany asfalt. CO dziwne jak ktoś siedzi na siedzeniu pasażera z przodu to jest dużo ciszej. Dodatkowo jak jest mokro, również jest ciszej. JEdyne co mi zostało do sprawdzenia to luz na klockach i na prowadnicach zacisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś sprawdzałem zawieszenie i nic nie puka przy kołysaniu szarpaniu o co tylko sie da i nic nie puknęło a pierwsza nierówność na drodze i już pukło nie dawno był na przeglądzie i też nic nie znaleźli i sam już nie wiem gdzie szukać. a pikanie przypomina puknięcie czymś metalowym w sprężynę ale łożysko jest ok i sprężyna przy skręcie nie strzela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pukanie mam już od roku od kupienia auta i miałem je w górze kiedyś, sprawdziłem ja tak jak umiałem i nic i tak od roku nim latam i czekam aż się ten luz powiększy żeby szło go znaleźć ale wciąż jest taki sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pukałem młotkiem.

Dużo lepiej było jak nałożyłem wąż ogrodowy na sprężyny w kilku miejscach gdzie było widać ich ocieranie się. Dodatkowo w komorze silnika było wiele luźnych elementów: filtr paliwa, serwo hamulców, obudowa filtra powietrza która stukała pod spodem o mocowanie poduszki silnika. Jest dużo lepiej lecz nie doszedłem jeszcze co to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to skad masz pewność, że to zawieszenie.?

Teraz jak kupowałam auto, to w jednym coś piszczało. Pierwsza myśl to turbina, potem jednak padło na jakąś rolkę. A skonczyło się na tym iż piszczała pokrywa plastikowa na silniku. Jakas gumowa podkładka wydawała dość mocny dzwięk.

Więc moze coś się telepie pod maską?

 

Na podniesionym aucie nie wszystkie luzy są do wyczajenia.

 

 

Ooo Popencjusz mnie ubiegł [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności