Skocz do zawartości

Problem z parującymi szybani podczas deszczu w astrze F :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

To była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po lekturze forum http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

... w porzo, więc problem jest gdzie indziej - skoro jest suchy filtr, klapki otwarte, wyczyszczone podszybie, brak wewnątrz wilgoci(sprawdź wszystkie kieszenie - czy nie wozisz jakiejś mokrej gąbki lub szmatki do wycierania szyb ...), na tylnej półce porządek, otwór w bagażniku drożny ... to cuda ...

autko stoi przed domem

i też zaparowały szyby

... to już nie cud ale fizyka ... uchyl sobie szybę na 2-3mm - temperatura się wyrówna i nie zaparują ... http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/parowanie/parowanie.html ... ale to pewnie też czytałeś ... Pozdro ... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cheers.gif ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nic innego tylko wilgoć w aucie,na forum było wiele porad jak sobie z tym radzić,jeśli nie nanosisz na obuwiu to możesz mieć jakąś nieszczelność pod wykładziną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady! Przeszukam autko jutro i może znajdzie się winowajca :?

 

W sumie moim głownym podejrzanym jest ta guma pod przednia szybą(od zewnatrz)...chyba pojutrze wymienie to ustrojstwo.

 

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie

Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Astrze F, nie chciałem zakładać nowego, ale mam Astrę G, więc się podepnę :?

 

Problem oczywiście ten sam. Wymieniłem filtr kabinowy, paruje dalej. Z tym, że tu pojawia się moje pytanie. Są dwa typy filtrów przeciwpyłowych do Astry G disla z klimą. Jeden jest do klimy firmy Behr, drugi do jakiejś innej. Różnią się one między innymi rozmiarem.

 

Założyłem ten filtr http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1055k.pdf do klimy firmy Behr. Jego rozmiar jest taki sam, jak starego, który wyjąłem. I tu pojawia się moje pytanie: Jak mogę sprawdzić jakiej firmy mam klimę?

 

Do wyboru miałem jeszcze ten: http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1014k.pdf. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, mam nadzieję na odpowiedź, ale na tych instrukcjach od Filtrona pokrywa filra jest zawsze odkręcana. U mnie były zatrzaski. Tak ma być? Tj bez znaczenia? Po tym nie rozpoznam producenta klimy?

 

Ale wracając do tematu. Filtr jest nowy, a szyby parują. A w aucie jest sucho. Co dalej?

 

Chwalony przez wielu numer z szamponem na szyby nie zadziałał :mrgreen: Jak dużo trzeba nałożyć tego szamponu? Dawałem sporą warstwę na każdą szybę a mimo to paruje.

Czy nawet parę kropel wody na wycieraczkach (mam gumowe) może powodować parowanie szyb? Chodzi mi np. o to jak wejdę do samochodu podczas deszczu, mam wodę na butach i tj wystarczająca ilość do zaparowania?

 

Aha, istotne może być to, że jak mam włączoną klimę to wszystko ok, nic nie paruje.

 

Idąc dalej. Czy może mieć na to wpływ system recyrkulacji w samochodzie? Bo zauważyłem, że jak wcisnę ten przycisk, to nie zapala się na nim kontrolka (tak jak na klimie czy podgrzewaniu szyby). Tylko nie wiem, czy to sprawa samej kontrolki czy system recyrkulacji nie działa. Jak mogę to sprawdzić?

 

Czy macie jeszcze jakieś rady odnośnie parowania szyb?

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu 76*

Idąc dalej. Czy może mieć na to wpływ system recyrkulacji w samochodzie? Bo zauważyłem, że jak wcisnę ten przycisk, to nie zapala się na nim kontrolka (tak jak na klimie czy podgrzewaniu szyby). Tylko nie wiem, czy to sprawa samej kontrolki czy system recyrkulacji nie działa. Jak mogę to sprawdzić?

Po pierwsze kontrolka obiegu wew nie działa przy ustawieniu na dmuchu na samą szybe! tylko w innych położeniach.

Po drugie filtr przeciwpyłkowy jest kierunkowy tzn ma znaczenie jak go włożysz, ale to wyczujesz bo jak założysz odwrotnie to nie będzie wiać z nawiewów.

Po trzecie u mnie szyby parują jak do auta wsiadają 3-4 przemoczone osoby, a nie od kilku kropli wody na wycieraczce.

Po czwarte włączenie obiegu wew wzmaga parowanie przy wilgotnej pogodzie, pomaga za to uchylenie szyb (chociaż jednej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem schowek i sprawdzałem czy klapki sie otwierają/zamykają.

mmarek15, weź przykład z kolegi ...

mam wodę

na butach i tj wystarczająca ilość do zaparowania?

... tak, w aucie masz ciepło - woda paruje, szyby zamkniete więc skrapla się na zimniejszych szybach ...

numer z szamponem na szyby nie zadziałał

... można zastosować to - http://moto.allegro.pl/item804295281_nano_antypara_przeciw_parowaniu_traktserwis.html

... poczytaj ten temat - powyżej są opisane wszystkie czynności aby przestało parować ... pozdro ... :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kontrolka obiegu wew nie działa przy ustawieniu na dmuchu na samą szybe! tylko w innych położeniach.

Dzięki za info, nie miałem o tym pojęcia (mam Astrę od niecałych dwóch tygodni).

 

Wysuszę dokładnie wszystkie wycieraczki, starannie umyje szyby i jeszcze raz zastosuję szampon. Zobaczymy czy poskutkuje :P

 

BTW ten filtr kabinowy powinien gładko wejść na swoje miejsce? Bo u mnie ciężko to szło, mimo że za każdym razem trafiałem w prowadnice. Przez to ciągle mam wątpliwości czy jest dobrze założony.. Musze to sprawdzić dla świętego spokoju czy to nie przez to..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie wcześniejsze porady.W sobote już nie wytrzymałem i odkręciłem do filtra kabinowego,aby sprawdzić w jakim jest stanie (chodż go wymieniałem w sierpniu) okazałosię ze filtr jest suchy jak pieprz,tylko troche zakurzony.Jak to zobaczyłem to mnie szlag chciał trafić że tam nic nie znalazłem.Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło,wcześniej jak robiłem przy zamykaniu nawiewu to zostawiłem otwarty(tak mi się wydawało) bo stwierdziłem że silnizek się zacina i wypiołem wtyczke.W sobote stwierdziłem że nawiew jest cały czas otwarty,podłączyłem wtyczke stwierdziłem że zamykanie jest na odwrót.Jak naciskam na nawiew wewnętrzny to jest zamknięty, jak zamytam to się otwiera.Ustawiłem zeby nawiew był zewnętrzny i wyłączyłem wtyczke jest po prostu inne zycie.SZYBY MAM CZYŚCIUTKIE nic pary na nich,a walczyłem z nimi ponad rok.Zapytam bo jak przypominam coś sobie że gdzieś na forum ktoś pisał jak to ustawić,jakoś tam chyba było jakieś kable zamienić a są tam tylko dwa zielony i czerwony.

Wreszcie bez parowania szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie wcześniejsze porady.W sobote już nie wytrzymałem i odkręciłem do filtra kabinowego,aby sprawdzić w jakim jest stanie (chodż go wymieniałem w sierpniu) okazałosię ze filtr jest suchy jak pieprz,tylko troche zakurzony.Jak to zobaczyłem to mnie szlag chciał trafić że tam nic nie znalazłem.Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło,wcześniej jak robiłem przy zamykaniu nawiewu to zostawiłem otwarty(tak mi się wydawało) bo stwierdziłem że silnizek się zacina i wypiołem wtyczke.W sobote stwierdziłem że nawiew jest cały czas otwarty,podłączyłem wtyczke stwierdziłem że zamykanie jest na odwrót.Jak naciskam na nawiew wewnętrzny to jest zamknięty, jak zamytam to się otwiera.Ustawiłem zeby nawiew był zewnętrzny i wyłączyłem wtyczke jest po prostu inne zycie.SZYBY MAM CZYŚCIUTKIE nic pary na nich,a walczyłem z nimi ponad rok.Zapytam bo jak przypominam coś sobie że gdzieś na forum ktoś pisał jak to ustawić,jakoś tam chyba było jakieś kable zamienić a są tam tylko dwa zielony i czerwony.

Wreszcie bez parowania szyb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności