Skocz do zawartości

Brak "elektryki" w kabinie i zagadkowa wiązka przewodów


Rekomendowane odpowiedzi

Odnawiam temat. Sinterka wróciła od mechanika po wymianie zużytego automatu. Jazda bajka, ale ciemności nie naprawione. Przytargałem ją do Krakowa i chcę się zająć tematem dalej. Czy ktoś z okolic byłby w stanie mi pomóc? Jeszcze raz napisze dokładnie co jest nie tak. Po tych kilku tygodniach trochę sintrę i jej bóle poznałem.

 

- brak oświetlenia wnętrza całkowity

- do auta dostałem 2x pilota centralnego zamka/alarmu... włożyłem nowe baterie, mimo to nie działają - auto zamykam otwieram kluczem

- sterowanie elektrycznymi szybami działają jedynie na jakichś niefabrycznych przyciskach od strony kierowcy - po włożeniu fabrycznych nie otwierają się i nie zamykają. Nie funkcjonuje wcale fabryczny przełącznik szyb od pasażera

- moduł komfortu prawdopodobnie jest sprawny, natomiast brakuje zasilania na przewodach lampek.

- nie świeci kontrolka niezapitych pasów

- dźwięk świateł przy otwartych drzwiach jest

- po wciśnięciu przycisku alarmu pod radiem w panelu jest kilka sygnałów dźwiękowych, kontrolka przy wyświetlaczu mruga.

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z oświetleniem wnętrza to raczej wyłącznik główny świateł.

Zdejmij z lewej strony zaślepkę kokpitu i zobacz czy przy wyłączniku świateł nie wiszą szare przewody odcięte od kostki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

sterowanie elektrycznymi szybami działają jedynie na jakichś niefabrycznych przyciskach od strony kierowcy - po włożeniu fabrycznych nie otwierają się i nie zamykają. Nie funkcjonuje wcale fabryczny przełącznik szyb od pasażera

 

Ktoś zrobił piękną kabelkologię w instalacji.

Co zawiera oryginalny przełącznik podejrzyj na filmiku

 

Kilka zgrzewek ulubionych browarków pójdzie zanim rozszyfrujesz co i jak.

Schematy masz ? Bo już nie pamiętam czy wysłane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startus - podeślij adres maila to dostaniesz schematy i okablowanie do sintry.

Są w germańskim ale dasz radę. Oczywiście jeżeli chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy juz od Cb otrzymałem jak zaczynałem ten temat. Po pracy sprawdzę przewody i dam znać co dalej.

Jeśli byłby uszkodzony włącznik oświetlenia w wyłączniku świateł to rozumiem że oświetlenie też w ogóle nie będzie działać w żadnej z możliwych opcji?

I jeszcze tak na marginesie: da się sprawdzić czy jest autoalarm i centralny z pilota?

Sytuacja ma się tak: Włączniki oświetlenia są sprawne. Nie ma zasilania na przewodach dochodzących do głównego wyłącznika w podsufitce i lampkach. Wszystko wskazuje ze masa jest brakuje plusa

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze bezpiecznik 50 - http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/

 

I czy jest do niego zasilanie, najlepiej jakimś miernikiem (choćby za 5 zł z marketu).

Może tu jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze jedno niepewne miejsce.

Czyli kostka na prawym słupku "B" jest pod dolnym plastikiem - możliwe że tam jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek B czyli ten między przednimi a tylnymi drzwiami gdzie masa podpięta jest???


Dodatkowo pozostaje kwestia 100% pewności odnośnie modułu komfortu. Wydaje się być sprawny podmiana na drugi ze szrotu nie pomogła. Myślę o nim bo te szyby też mnie intrygują i niedziałający alarm i piloty (o ile jest).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Alarm pewnie masz - jak ja - ale dobrać piloty to problem.

Ja zakupie i wepnę jakąś tanią chińszczyznę i będzie po problemie.

Poczytaj temat http://forum.opel24.com/topic/72786-sterownik-centralnego-zamka-sintra/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności