Skocz do zawartości

Brak "elektryki" w kabinie i zagadkowa wiązka przewodów


Rekomendowane odpowiedzi

Krakowskie Azory/ pogranicze Bronowic. Jeszcze jedno zauważyłem: nie świecą lampki boczne 3 rzędu. Działają ciągle tylko po włączeniu przełącznikiem. Na ostro jest ryzykowne, już ubiłem bezpiecznik jeden i najadłem się strachu. Na kilka dni musi wystarczyć, dopóki nie znajdę źródła problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak będę w Krk to spróbuję się z tobą skontaktować, teraz rzadko bywam - praca w delegacjach.

Możliwe że jest jakaś błahostka i robi problemy.

Do instalacji podchodź najlepiej z miernikiem może być z marketu za 5 zł, bo łatwo można coś uszkodzić.

Autka mamy dość wiekowe, a amerykańska elektronika nie jest najwyższych lotów, dodatkowo gąszcz cieniutkich jak włos przewodów też może robić problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

W instalacji widzę że dajesz radę i pozazdrościć tylko dociekliwości. :spoko:

Masz już kolejne potwierdzenie że moduł komfortu jest sprawny.

Co do lampek w trzecim rzędzie - tak ma być. Nie uruchamiają się z pozostałymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie znajdę krańcówki drzwi przednich w sintrze, ewentualnie na jakiej zasadzie działa uruchamianie oświetlenia po otwarciu przednich drzwi? Tylne rozumie są krańcówki na słupkach, ale przód to magia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dociekliwość do bólu. Improwizorki i wiszące przewody "na ostro" czas skończyć w mojej sinterce. Proszę was o fotke tego co jest w głównym włączniku oświetlenia kabiny (tym w podsufitce) po zdjeciu zaślepki-przycisku (przełącznika) z nadrukowanym przekreślonym światłem:). Ja mam tam tylko jedną blaszkę zwierającą a wgląda jakby miały być dwie i chciałem się upewnić czy nie brakuje tam czegoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś będzie odważny oby przełącznik otwierać, ale zerknij np tu http://forum.opel24.com/topic/65951-wewnetrzne-oswietlenie-cos-nie-tak/?p=532644

Z schematami radzisz sobie dobrze więc pewnie wyśledzisz czy przełącznik działa prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo proooszę cię, Kacper.... Mag rozebrał już dawno co się dało [emoji14]

 

Blaszka jest jedna. Ważne jest jej położenie na stykach.

868af97a57a4ca8cee8a764506bf5638.jpg1cebd229fa0817e9389ca7e96e926f26.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejka.

 

Proszę was o małą podpowiedź.

Tak jak pisałem wcześniej oświetlenie wnętrza mam podpięte na "krótko" tzn. z aku pociągnięty plus do lampki oświetlenia nóg pasażera i jest git - prawie wszystko hula, bo sprawa rozchodzi się o przednie drzwi pasażera. Tylko one nie uruchamiają oświetlenia wnętrza gdy otworzę więc najprawdopodobniej w nich jest problem z brakującym plusem.

Podejrzewam, że to krańcówka. Wiem, że podobno jest ona w zamku drzwi. Pomożecie ją opisowo zlokalizować. Jak wygląda lub cokolwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz z pewnością wymontować zamek i dobrac sie do bebechów. Musi byc gdzieś przy trzpieniu ryglującym bo to w końcu ten trzpień go uruchamia.

Magtronix mówi abyś odpioł wtyczkę od zamka i znalazł kabelek który jest od światła ( na schematach powinno być) i tam podał napięcie. Będziesz wiedział czy to wina mikrowłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności