Skocz do zawartości

POdnosnik-lewarek Corsa D


Gość opcorsa

Rekomendowane odpowiedzi

opel stosuje dwa rodzaje podosnikow

najczesciej taki

http://imged.pl/opel-corsa-d-06-11-lewarek-klucz-do-kol-ucho-kpl-15922825.html

a jesli nie ma zapasowki to moze byc taki

http://imged.pl/zestaw-podnosnik-lewarek-opel-corsa-d-oryginal-gm-2-1652368.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to raczej bedzie, bo widzialem takie na allegro i pochodzily z corsy - a orientuje sie Pan, na tym zdjeciu co Pan przslal jest taki baszany trojkat i sroba, wiem ze w ten sposob mozna przymocowac kolo do podlogi, ale zastanawiam sie po co? czy moze to jest uchwyt do lewarka w futerale?

 

Ten drugi owszem dixi car reklamuje jako Corsa D ale on jest od Chevroleta, bo dzwonilem akurat do nich, ale sruba mocujaca nie pasuje do Corsy, bo w dnie podlogi nie ma gwintu, co za tym idzie nie zamocuje sie tego zestawu do podlogi. Dwa powiedzieli, ze ten podnosnik ma troche ine wciecie pod prog auta, ale nieznacznie rozni sie od tych fabrycznych podnosnikow opel. Dodali "stad tak atrakcyjna cena jak za nowy, bedzie panu pasowal tylko podnosnik i klucz a reszta nie pasuje"

Edytowane przez opcorsa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie bylo inne: po co ten uchwyt do przymocowania kola do podlogi? czy tam wchodzi lewarek? prosze na to pytanie odpowiedziec

A jesli lewarek nie ma futeralu to gdzie go amontowac?

 

Prosze o wypowiedz posiadaczy COrs D, ktorzy posiadaja lewarek w kole zapasowym

 

Weolych Swiat Wielkanocnych!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość robek7043

Szanowni koledzy, szukałem na forum odpowiedzi na banalne pytanie ,i bez rezultatu, prosze doradzcie, mam Opla Mokke jak wiadomo nie posiada to autko koła zapasowego ,tylko zestaw naprawczy ,ja jednak kupiłem dojazdówke ,klucz do srób, a teraz przymierzam sie do zakupu podnosnika .No własnie te hydrauliczne sa dosc ciezkie , widziałem trapezowy do 2 T,o wiele lzejszy ,co myslicie da rade udzwignac? czy moze lepiej ten hydrauliczny 1,5. 2,0 T doradzcie,pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, robek7043 napisał:

dzieki ja37 ,hydraulik jest cholernie ciezki z 8-9 kilo obawiam sie tylko czy ten trapezowy wytrzyma wage mokki ...

 


Lekko wytrzyma wagę taki 2T, pamiętaj że nie unosisz nigdy całego ciężaru auta, tylko jego część, reszta opiera się na trzech kołach, trapezowy jest o tyle fajny, że jak go dobrze na równym się podłoży to jest stabilny, ten jedno ramienny nie wiem jak właściwie go nazwać, to potrafi auto uciec jak źle jest podłożony. Hydrauliczny jest wygodny machniesz kilka razy i auto w górze albo jeszcze szybciej na dole. Tyle, że jest ciężki i fruwa po całym bagażniku jak nie ma go gdzie schować. Jeśli nie masz zaufania czy auto będzie stabilne zawsze możesz dokupić sobie regulowane proste kobyłki 1T/2T, lewarek pod próg, kobyłkę pod sanki czy wahacz w taki miejscu żeby nie uszkodzić nadwozia czy podpieranego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności