Skocz do zawartości

Opel AF X14XE -dziwny zapach i nierowna praca silnika


Gość nofack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z Oplem AF 1998r. 1.4 16v X14XE model silnika.
Ostatnio było robione w tym aucie : wymiana rozrządu kpl( swierzo wymieniany- i nie jestem pewien czy wczesniej tak mialem czy nie ale wydaje mi sie ze nie,ale tez nie chcial bym zwalac winy na mechanika od razu) sprzęgło kpl, nowe świece + kable zapłonowe,filtry,olej.
Chciał bym się was poradzić co może jest nie tak z nim, bo podczas jazdy wszystko ładnie pięknie chodzi silniczek pięknie śmiga, ale na biegu jałowym podczas postoju czy na ciepłym czy na zimnym silniku lekko wibruje silnikiem i całym autem.Nie zaleznie czy na zimnym czy cieplym silniku raz faluje raz nie ale przewaznie faluje dosyc mocno calym autem na postoju. Nie wiem czy to ja mam słuch przewrażliwiony ale wydawało mi się że wcześniej tego nie było. Jeden mechanik powiedział, że nic się nie dzieje drugi że świece kable ale zostało ty wymienione i nic do nie dało.Napięcie jest ok z tego co mierzył nie ma spadków a ja jeszcze dzisiaj wyczyściłem silniczek krokowy ale też nic to nie dało.Mechanik jeszcze powiedział że może to być czujnik położenia wału...

A 2 sprawa to dziwny zapach zalatuje z pod maski który przedostaje się przez środkowe nawiewy. Zapach dziwny mi to przypomina jakąś stęchlizne albo jak by się myszy zalęgły :-D Ogólnie nic nie widać, silnik suchy może jak by od strony alternatora to zalatuje jak wsadzę tam nos właśnie między altkiem a silnikiem ale nic nie widać.Mechanik mówił żebym podjechał to zajrzy do alternatora ale...już mam go trochę dość i nie wiem czy go słychać czy nie bo zaczyna mnie to wszystko trochę denerwować ;/

Dodaje filmiki jak pracuje mój samochód:
[film]http://filmy.elektroda.net/75_1459530423.mp4[/film]
[film]http://filmy.elektroda.net/46_1459531211.mp4[/film]

Edytowane przez nofack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij osłonę rozrządu i możesz sam zobaczyć czy czasem coś nie obciera .Ale może być tak że altek się kończy.Ja tam słyszę kulejące łożysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nierównych obrotów został rozwiązany- czujnik położenia wału był przyczyna. Teraz po jego ustawieniu jest wszystko tak jak ma być. Tylko jeszcze zostało to z tym zapachem dziwnym nie wiem co tak zalatuje czasem tak jak by pasek może stary olej , ale olej inaczej śmierdzi a silnik czysty. Ja to wyczuwam miedzy silnikiem a alternatorem ( alternator sprawdzał i mówił że jest ok wiec odpada). CO byście powiedzieli na to? Wiem że to takie gdybanie ale może cos doradzicie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz po jego ustawieniu jest wszystko tak jak ma być

 

Rozumiem że był źle przykręcony? Może pasek się ślizga po kole na altku. Musiałbyś zdjąć pasek i zobaczyć czy to on czy może coś się tli w altku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zle był przykrecony czy co bo wymianialem ostatnio rozrzad i moze albo rozrzad albo ten czujnik gdziec tam byl ruszony no i to bylo powodem tych szarpan silnika. Z tego co mechanik mowil to ze moze wtedy sie pasek slizgal na altku no i moglo smierdziec ale drgan nie ma a dalej zalatuje ta stechlizna. Altek sprawdzal i jest w porzadku tak twierdzil. Pasek nie widac zeby sie slizgal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności