Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zrobilo sie cieplo, czas wyprac jasne siedzenia w mery i zonk, tapicerka w drzwiach odeszla... Postanowiłem zmienic na czarne zeby sie tak szybko nie brudzily, znalazlem na alledrogo komplet 4 boczkow do drzwi tylko ze z polifta, czyli elektryczne szyby tyl, i teraz mam male zapytanie. Co i jak trzeba zrobic zeby dolozyc elektryczne szyby do tylu, mechanicznie wiem ale elektrycznie moze byc ciezej, jakby ktos mogl wyltumaczyc mneij wiecej co byl potrzebowal byl bym wdzieczny. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od sprawdzenia czy masz instalacje w tylnych drzwiach przygotowaną pod szyby elektryczne.

Zajrzyj tez do harmonijki miedzy słupkiem a drzwiami ile masz kabli. czy tylko do zamka i głośników czy coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kupilem Mery fabrycznie (wg VIN) wyposazona w 4 szyby elektryczne. Niestety tyl nie reaguje na żadne przyciski. Podswietlenie przyciskow dziala.

Jak zrobi sie cieplej to sciagne boczki, by zobaczyc o co kaman. Macie jakies zdjecia, schematy jak ta elektryka powinna w drzwiach przebiegac?

Na dodatek ktos wczesniej dokonal u mnie przerobki, bo do jednych drzwi dolozona jest korbka, ktora dziala. WTF?

Edytowane przez Mario_80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli już wiesz chyba ze elektryka się zepsuła?

Albo drzwi bite i wymienione na korbę.

Ale to się dowiesz po zdjęciu tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najczęściej problem leży w kabelkach które przechodzą w harmonijkowej osłonie między drzwiami a nadwoziem.

Ale skoro ktoś założył korbkę to znaczy że nie ma tam mechanizmu elektrycznego tylko zwykły mechaniczny (jest różnica w budowie).

250977.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzieki.

Poczekam az zrobi sie pare stopni cieplej.

Z jakiego programu jest ten schemat?

Nie czaje za bardzo, czemu ktos bawil sie w przerobke na korbke. Taniej wyszloby kupic uzywany naped elektr, niz manual z tapicerka na korbke.

Edytowane przez Mario_80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:D

Wlasnie dokopalem sie do swoich starych instalek Tis i Vivid Workshop, ale na nowszym systemie nie chca sie zainstalowac poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę że sprzedający miał jakiś problem z drzwiami (albo jak zauważył Adam - uszkodzone) i założył to co było taniej byle w kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wlasnie dokopalem sie do swoich starych instalek Tis i Vivid Workshop, ale na nowszym systemie nie chca sie zainstalowac poprawnie.

No to jaki problem?

Instaluj XP na niej i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi