Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy i po przeczutaniu tematow na temat swapu czuje dalszy niedosyt informacji gdyz dopiero sie ucze mechaniki i mam sporo watpliwosci. Problem jest nastepujacy , pekla mi glowica i nie moge odszukac innej. Mysle , by przelozyc silnik na inny . Jaki silnik najlatwiej przeszczepic by wyszlo jak najtaniej? A moze remont glowicy bardziej oplacalny ? Wiem ze pasuje c20ne , c26ne , c30ne lecz przy nich miska i smok do przerobienia a silniki stare i malo do nich czesci . Silnik 2.5 v6 i 3.0 v6 , jedni pisza ze pasuje pod skrzynie r25 a inni ze nie , wiem ze te silniki graly z ar25 czyli z automatem . Gdybym wybral c20ne musialbym zmienic kompa , mocowania i osprzet ? sam slupek wystarczy ? Przepraszam za chaos ale malo pisze i dlatego , mala spojnosc , obiecuje poprawe . Z gory dzieki :)

Nikt nie chce porozmawiac na ten temat i pomoc ? Wiem ze byly takie tematy , lecz chcialbym wiedziec wiecej szczegolow , zwlaszcza ze ktoś juz robil takie swapy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaden swap nie bedzie w opcji ''najtaniej''

szczegolnie na silniki 6 cylindrowe

pozostaje jeszcze x22xe z omegi

tez montowane byly w frotach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakbym chcial c20ne to musze zmieniac caly osprzet z mojego c24ne ? czy wystarczy mi tylko blok z glowica i pokrywa zaworow ? kompa nie musialbym zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rafalgrzegorz czytalem te tematy , bardzo duzo czytalem i te tematy mi nie pomagaja...

Nadal nie moge uzyskac informacji. Naprawde nikt nie przeszczepial silnika c24ne na c20ne ? Nikt szczegolowo nie potrafi napisac co pasuje a co nie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdyby ktos to robil to by napisal

silniki sa podobne

ale czy pojdzie 2 litrowka na sterowniku od 2,4 ??

nie wiem czy bedzie tak jak z x25xe i x30xe

ze chodza zamiennie na sterownikach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na to że nikt tego nie robił.

Ja tylko słyszałem o przekładce z takiego motorka jak twój na X22XE, ale efektu końcowego nie znam.

Oczywiście koszty spore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pójdzie z 2.4 na 2.0.Jak wyżej napisano zbyt duży koszt.Chyba że całe auto kupisz wtedy taniej wyjdzie jak zbieranka.

Najważniejsze: skrzynia,wiązka,sterownik,osprzęt silnika,przeróbka wydechu(jest po przeciwnej stronie) itd.

2.0 i 2.4 to różne silniki.Szukaj głowicy lepiej od 2.4.Omega ma ten sam motor.

Ew. spróbować zespawać.Na Śląsku jest jedyna osoba która to robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głowica 2.4 jest jak albinos. Wiec biore wlasnie opcje kupno calego auta na czesci i przekladke. Jesli c20ne mi nie podejdzie plug & play i bede musial i tak cale auto kupic to moze jednak 2.5 v6 bylby lepszy ? Wydaje mi sie ze moglbym wpasowac sie w swoja skrzynie r25 gdyz 2.5 v6 pracuje ze skrzynia ar25 czyli automatem ? czy dobrze mysle ? Do zmiany mocowania łap silnika , komp , przelozenie smoka bo oprze sie na moscie , caly wydech , chlodnica i osprzet typu alternator , pompa wody itd , cos jeszcze ? Najwieksze problemy ze skrzynia chyba.

A gdyby tak pojsc inna strona i kupic omege 2.2 ? I przekladac ze skrzynia ? podejdzie do niej reduktor i wal ? Prosze ratujcie mnie wiedza , mnie glupiego :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie czytales jednak linkow ktore podano wyzej

skrzynia z omegi nie podejdzie do napedu 4x4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozrusznik jest po przeciwnej stronie(2.4 lewa,2.0 2.2 2.5 prawa) i już nici z całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie chce zmieniac skrzyni tylko wpiac silnik do mojej skrzyni . I czytalem wlasnie moze za duzo i slyszalem opinie ze pasuje , dlatego postanowilem zalozyc nowy temat i rozwiac wszystkie niedomowienia . Widzialem frontere sport z takim silnikiem wiec musi byc jakies rozwiazanie by auto jezdzilo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja nie chce zmieniac skrzyni tylko wpiac silnik do mojej skrzyni

A gdyby tak pojsc inna strona i kupic omege 2.2 ? I przekladac ze skrzynia ? podejdzie do niej reduktor i wal ?

sory kolego

albo sam nie wiesz co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi mi o uruchomienie auta , nie wazne jak. Po moim pierwszym poscie mozna bylo wyciagnac takie wnioski . Jakbym mial wybor i dostal glowice do c24ne to bym nawet nie zawracal glowy swapami. Regeneracja mojej glowicy by kosztowala od 2 do 2.5 tys zl wiec wole zaplacic z tysiac wiecej i zmienic silnik na mocniejszy. Przez chwile myslalem ze c20ne bedzie bezproblemowy i wyjdzie taniej , stad te zamieszanie . Mam nadzieje ze wszystko juz wyjasnilem . To co Panowie ? Jakies pomysly ? pomozecie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak

mam jeden pomysl

przeczytaj dokladnie temat podany na pierwszej stronie

o swapie zamist 2,4

i np zapoznaj sie z tym

http://forum.samnaprawiam.com/skrzynie-biegow-dane-techniczne-manualne-rwd-vt251.htm

z ciekawosci przegladalem neta i informacji jest od groma

problemem jest to ze nic nie kumasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz racje ze malo kumam , dlatego tu pisze. Widzialem te tabelki i niby 2.5 v6 ma taka sama skrzynie , moze byc tylko sprzeglo inne. I to jest dalej gdybanie , myslalem ze ktos sie znajdzie kto juz to robil i potpowie jsk jest na 100 %. Nie musisz mi wmawiac ze nic nie czytalem. W temacie pierwszym ktorego poleciles sa silniki rzedowe ktore sa stare i ktore tez sa trudno dostepne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 tys troche za drogo , musze jeszcze doliczyc mechanika , chyba jednak bede spawal swoja glowice , bo widze ze malo osob skorych do pomocy i na tyle cierpliwych by potlumaczyc dla laika . Dowiem sie dokladnie ile spawanie w moim przypadku , jak bedzie ponad pol wartosci auta to frota na czesci pojdzie bo fajny stan mam .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sory kolego

piszesz ze malo osob skorych do pomocy

a ja widze pomoc caly czas

problem w tym ze Ty pojecia nie masz

mozemy podsylac linki i dane

ale co z tego

skoro Ty nic nie zakumasz

do tego planujesz oddac auto mechanikowi

bo sam tego nie zrobisz

caly temat bez sensu

albo drogo albo silniki za stare

z takim podejsciem to kup sobie jakies nowe male autko

a nie bawisz sie w swapy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już się pogubiłem jaki silnik najbardziej ci odpowiada zamiast tego co masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez krzysiek121
      Gdzie znajduje się sterownik zapłonu w oplu fronterze 2.4 benzyna? i jeśli można jakiś schemat elektryczny...
    • Przez Archanioł
      Witam Panowie jestem nowy na forum, potrzebuję pomocy bo szukam i znaleźć nie mogę...
      Planuję swap silnika z mojego C24NE na większy 6 cylindrowy...
      tudziez moje pytanie czy 3.0 V6 od Omegi B spasuje się ze skrzynią mojej frontery... jeśli nie to jaki inny silnik mało na tym poziomie mozna do niej wsadzić bądź też w ogóle jakie inne silniki pasuja do niej
    • Przez orz1
      Witam wszystkich
      Od dwóch dni jestem posiadaczem frontery 2,4 z 93r.
      Mam pytanie, jak mocuje się koło zapasowe na klapie, totalnie nie wiem o co w tym chodzi, dodam że klapa bagażnika jest dzielona (szyba w górę, a klapa w dół)
      koło cały czas jeździ w bagażniku, a jako że małe nie jest chciał bym coś z tym faktem zrobić.

To moje pierwsze zapytanie, jeżeli dodałem je tam gdzie nie trzeba to przepraszam, no i dziękuję za odpowiedź
      Pozdrawiam
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.