Skocz do zawartości

Corsa c po wymianie hamulców


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie kontrolne w sumie. Jestem po wymianie tarcz i klocków z przodu TRW. Prowadnice jarzma nowe, wyczyszczone, nasmarowane. prowadnice kolców nowe lekko smarem miedzianym potraktowane. Jarzmo w którym się znajdują również oczyszczone pilniczkiem itp itd. Gdy zakładałem prowadnice to lekko je odchylałem by klocek swobodnie się poruszał (nic na sztywno) Odpowietrzone itp itd. Hamowanie jak najbardziej jest ok tylko. Od czasu do czasu podczas jazdy mi popiskuje jedna strona, tylko przy małych prędkościach. Depnę hamulec przestaje i za jakiś czas znowu się pojawia. Klocek źle się układa ? czy musi się dotrzeć?, czy jakiś opiłek w klocku się znalazł. Na nowych hamulcach zrobiłem może 3 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW ja kiedyś kupiłem i wywaliłem bo tak właśnie piszczały.Były za twarde.Ale u ciebie może być że klocek nie wraca lub siedzi krzywo.Rozebrać i zobaczyć czy nic nie blokuje to 20 min roboty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy gumowe na smarze do prowadnic czerwone cudo. Już sprawdzałem jakoś nic nie widziałem, rozbierałem i na nowo składałem. W sumie między klockiem a prowadnicą mam ok 1mm może mniej luzu. z jednej jak i z drugiej strony.

Edytowane przez Kolezko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montowałem to luźno były, nic nie haczyło. W sumie mam z tyłu trw i nie narzekam. Jutro jak coś zdejmę koło i poruszam może faktycznie gdzieś haczy. Może na klocku gdzieś jest zadzior. A pytanie dostałem jeszcze takie z prawej strony blaszki na zdjęciu http://webservice-cs.tecdoc.net/pegasus-3-0/documents/20319/376730/0 gdzie się je montuje ?

Tak były zamontowane wcześniej, i tak samo dałem. post-51265-0-75984700-1461508719_thumb.jpg post-51265-0-33626300-1461508720_thumb.jpg. No chyba że mam zbyt luźno założone te metalowe prowadnice przez co klocek wpada w wibracje i słychać to w postaci piszczenia, lub źle je dotarłem i się gdzieś zeszkliło.

Edytowane przez Kolezko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwiera sie strona.Ale domyślam sie o które ci chodzi.One mają wypełniać ten rowek w którym siedzi klocek.\po nich mają się ślizgać klocki.

 

f-zestaw-naprawczy-klockow-hamulcowych-1

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwiera sie strona.Ale domyślam sie o które ci chodzi.One mają wypełniać ten rowek w którym siedzi klocek.\po nich mają się ślizgać klocki.

 

f-zestaw-naprawczy-klockow-hamulcowych-1

ja mówię o tych 2 środkowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności