Skocz do zawartości

Czy warto zamieniać na Corse C


Gość pannAleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannAleksandra

Witam,

Proszę o pomoc w doradzeniu czy warto interesować się Corsą C z 2005roku w wersji wyposaźenia Cosmo z przebiegiem 88tys i silnikiem 1.2 Twinport.

 

Męża wujek chce nam odsprzedać autko ze wzgldu iż przestał je użytkować zakup większego auta.

Jest on pierwszym właścicielem pojazdu. Auto zostało sprowadzone zagranicy. Jest w pełni bezwypadkowe i z autentycznym przebiegiem co ukazuje zadbanie elementów w środku pojazdu.

 

W aucie do wymiany są końcówki drążków oraz gumy na wahaczach oraz ustawienie zbieżności.

 

Na ta chwilę użytkuje Fiata Punto 2 z silnikiem 1.2 60KM z 2002roku.

 

Pytanie moję jak powyżej czy warto zamianiać Punto na Corsę?

Wcześniej użytkowałam Corsę B z silnikiem 1.0 Ecotec z 98r. i byłam bardzo zadowolona do czasu gdy przestała odpalać w mrozy i nikt nie wiedział dlaczego : SMILE :

 

Wrzucam podglądowe zdjęcia Corsy:

97c2c0db52ee85eamed.jpg

9546d582f688b47amed.jpg

0d165bf3e9c82988med.jpg

ef22952c6a504439med.jpg

012cda7a9dcfaa17med.jpg

 

Zastanawia mnie jakie wady i plusy ma Corsa C oraz jak wychodzi mniej więcej ze spalaniem.

Punciak przy mojej cięższej nodze w lato po mieście pali 7 litrów a zimą 8.

 

Czy silnik ten lubi instalację gazową i czy warto zakładać do 1.2 Twinport?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym miał wybierać to wybrałbym Punto.Corsa ma twinport. Poczytaj sobie o kolektorach tej budowy.Ja wolę auta o budowie cepa natomiast ktoś może inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punto 2 nie ma blachy. Corsa pod tym względem bije go na łeb na szyję. Twinport nie aż taki straszny - regeneracja kolektora to nie jakiś kosmos, a wymiana podłogi i progów w Punto trochę więcej wychodzi...

Nie widziałem ANI JEDNEJ SZTUKI Punto 2 ze zdrową podłogą. A Fiatów do nas sporo przyjeżdża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt punto ma tą wadę.Jednak te twinporty gdy sam robisz to nie straszne ale jeżdżenie po mechanikach którzy rozkładają ręce czasem kosztowne.

No i ta instalacja LPG ?

Jedyne pocieszenie to takie że nie ma ideału.

Ale Corsa wygląda na fajną.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG niepotrzebne. To niewiele pali.

Ja do Mokki ani myślę zakładać. Poniżej 7 litrów w mieście z klimą. Taka Corsa na pewno nie spali więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pannAleksandra

Na mechanice aż tak dobrze się nie znam ale o co chodzi z tymi kolektorami? Może ktoś w skrócie opisać o co biega :)

 

Z punta jestem zadowolona było kupione w salonie w Polsce i jestem 3 właścicielem pozostali dwaj garażowali auto i robili konserwację spodu auta.

Jedyny minus to ktoś nieudolnie podkładał lewarek do wymiany kół i pozagniatał lekko progi z lewej i prawej strony z przodu.

Punto jest w egzotycznym wyposażeniu jak na polski rynek bo nowe kosztowało prawie 40tys zł w 2002roku. Jest to wersja Sound czy jakoś tak czyli środek taki sam jak w Sportingu.

 

Corsa jest zadbana nie ma śladu nigdzie aby pojawiała się korozja tyle że słychać ten napinacz przy odpalaniu i to bardzo nawet jak dla mnie.

Druga sprawa to dziwne falowanie autem jak stoi na biegu jałowym.

 

Ile powinien kosztować taki rozrząd? I co powinno wchodzić w jego skład i ile za wymianę?

 

Na ta chwilę jak jeżdżę corsą to wydaje mi się że bierze około 6 litrów bez klimy a z klimą 6.5 litra.

 

Co do instalacji LPG to tak z ciekawości zapytałam bo akurat nie preferuje takiej opcji, chyba że auto z fabryczną instalacją od producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności