Skocz do zawartości

Brak możliwości otwarcia tylnej klapy, gdy otwarte są którekolwiek drzwi.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu kupiłem używanego Opla Merivę A z 2007 roku.

Mój opel ma jedną dziwną przypadłość, mianowicie: gdy otwarte są którekolwiek drzwi w aucie ( bez znaczenia, czy przednie, czy tylne), to nie mogę otworzyć klapy bagażnika.

Jak drzwi zamknę, to klapę można otworzyć.

 

Szczerze wątpię, że tak jest to ustawione fabrycznie, więc proszę o podpowiedź, czy można to zmienić tak, abym mógł otworzyć tylną klapę nawet, gdy otwarte są tylne drzwi.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przed sprzedażą naprawiał przerwane kable w przelotce tylnej klapy i pozmieniał przewody od centralnego w klapie.One nie są poznaczone i można się pomylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym to sprawdzić. Jednak wydaje mi się, że centralny działa OK: zamyka i otwiera klapę tak samo jak centralny drzwi. Jeśli dobrze rozumuję, to przy zamienionych kablach, centralny powinien działać odwrotnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ci o tym napisałem.Przy odwróconych kablach .Zamykasz drzwi to otwiera się klapa.Otwierasz drzwi to zamyka się klapa.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy.

Moim zdaniem centralny zamek może tu nie mieć znaczenia, ponieważ powyższa sytuacja ma miejsce przy odryglowanych (otwartych) zamkach centralnego.

Czyli:

-otwieram samochód pilotem - otwieram centralny zamek.

- mogę teraz otworzyć którekolwiek drzwi lub klapę

- jeśli otworzę najpierw drzwi, to klapy nie otworzę

- jeśli zamknę drzwi, to klapę otworzę

- jeśli klapę otworzę jako pierwszą, to mogę otworzyć drzwi

 

Także nie chodzi mi o sytuację, że pilotem zamykając centralny otwiera mi się klapa i odwrotnie, tylko powyższa sytuacja ma miejsce dla auta z odblokowanym (otwartym) centralnym zamkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem teraz o co ci chodzi.Ale proponuję abyś zaglądnął do przelotki na początek czy kable nie są nacięte i nie robią zamieszania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wyglądają OK, są oryginalne, nie łączone/lutowane.

 

Jeśli przewody są OK, to co może być powodem?

Może coś jest zmienione w innej części instalacji elektrycznej?

Może krańcówki z drzwi są włączone szeregowo z tylną klapą? Da się to jakoś sprawdzić?

 

 

Sprawa bardzo dziwna jak dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Oplu powiedziano mi, że za taki stan może odpowiadać uszkodzony mikrostyk tylnej klapy. Ponoć znana przypadłość w Merivach A oraz Vectrach.

Naprawa jest ponoć bardzo droga - koszt to ok. kilka tys. zł. Aż mi szczęka opadła jak to usłyszałem.

 

Pytanie do Was znawcy - czy według Was może to być mikrostyk?

Byłoby to o tyle dziwne, że mój mikrostyk działa, bo klapę otwiera, ale tylko jak są zamknięte wszystkie drzwi. Ewentualnie może wyłączniki drzwi są jakoś połączone szeregowo?

Co z tym fantem zrobić, bo nie ukrywam, że mnie ta cecha denerwuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności