Skocz do zawartości

Polerowanie auta.


Gość dampat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nazywam sie bieniu, chętnie odpowiem na pytania dotyczące polerek, jak również podejmę się wypolerowania auta. Jeśli zamieściłem post w nieodpowiednim miejscu to proszę o przeniesienie. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i czy elektryczna polerka taka do kupienia w Makro czy też w innym hipermarkecie w rękach niedoświadczonego polera (myślę tu o sobie :wink: ) nie zrobi krzywdy mojemu lakierowi :wesoly:

również podejmę się wypolerowania auta

No ale skąd jesteś w opisie nic nie ma, i ile taka usługa u Ciebie kosztuje :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje pytanie.

Czy można wypolerować gładkie klosze reflektorów, czy w ten sposób uzyskam czystą powierzchnię bez zarysowań, masz złe czy dobre doświadczenia w polerowaniu reflektorów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, po kolei:

 

Szupek, do ożywienia wyblakłego koloru, służy wlasnie polerowanie mechaniczne, możesz sprobowac w miare ekonomicznie np. pastą K6 (na wode i naprawde miekka scieraczka np flanela albo bawelna 100%, i rownomiernie delikatnie polerować), potem na rysy ktore powstana mozesz zastosowac jakąś lepsza politure do wcierania recznego. Napisz mi jeszcze jaki kolor masz, jak jakis jasny to bez obaw, gorzej jest na ciemnych akrylowych.

 

Admus, jak wyżej :)

 

Bogo, ja Ci odradzam taką polerke, bo zazwyczaj dodają do nich glowice z baraniego futra. Takim czyms to wiecej szkody niz pozytku zrobisz ??? Do wcierania wosku chcesz taka maszyne? Jesli tak, to ja Ci powiem ze woskowanie reczne (odpowiednim materialem) jest niezastapione. Ja osobiscie kazde auto po polerce woskuje recznie. Polerki robie koło Stalowej Woli.

 

Herrmes, osobiscie nie probowalem polerowac kloszy lamp, ale z tego co sie orientuje, to polerowanie szkla jest bardzo pracochlonne i można jeszcze pogorszyć (zamglone, swiatlo sie bardziej rozprasza)

 

pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używał past KOMENDANT ( albo jakos podobnie) słyszałem że używaja tego w lakierniach, są podobno różne numery -nr 3 i rzekomo mozna sobie ladnie wypolerowac samemu samochod. Ktoś tego uzywa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Szupek, do ożywienia wyblakłego koloru, służy wlasnie polerowanie mechaniczne, możesz sprobowac w miare ekonomicznie np. pastą K6 (na wode i naprawde miekka scieraczka np flanela albo bawelna 100%, i rownomiernie delikatnie polerować), potem na rysy ktore powstana mozesz zastosowac jakąś lepsza politure do wcierania recznego. Napisz mi jeszcze jaki kolor masz, jak jakis jasny to bez obaw, gorzej jest na ciemnych akrylowych.

 

probowałem ta lekkoscierna tempo ale to jest fajny efekt na kilka/kilkanascie dni. potem znow to wyglada jak wyglada. jak sie konkretnie nazywa ta pasta z k2?? i co to jest ta politura, gdzie mozna kupic, jak wyglada, ile kosztuje i podaj jakas konkretna nazwe bo jestem laikiem w tych sprawach. ??? kolor mam niebieski ale taki jasniejszy.

 

 

aha. mam na dachu takie plamy jakby miejscowe wyblakniecia. czy jest jakas skuteczna metoda na usuniecie tego??

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pasta to farecla K6, politura to taki preparat który zgubi ryski po polerowaniu K6 i nada połysku i głebii koloru. Ja np po polerowaniu farecla używałem zawsze poltury Farecli Gold Top, jest ona do wcierania mechanicznego, ale wiem, ze jest jakis odopwiednik Farecli do wcierania recznego. Kosztuje około 50 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek_07

Herrmes, osobiscie nie probowalem polerowac kloszy lamp, ale z tego co sie orientuje, to polerowanie szkla jest bardzo pracochlonne i można jeszcze pogorszyć (zamglone, swiatlo sie bardziej rozprasza)

 

Hermesowi zapewne chodziło o klosze reflektorów w Astrze II , które są plastikowe. I zapewne ma ten sam problem co i ja , czyli klosze przednich reflektorów są porysowane i lekko poobijane od piachu i kamyczków. Czy da się i czym to spolerować, żeby to usunąć bądź też zniwelować do minimum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności