Skocz do zawartości

Polerowanie auta.


Gość dampat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja raz polerowałem plastikową szybke od zegarów i wyszło całkiem nieżle - widać było tylko lekkie zakrzywienie światła, a rysa była dość znaczna - już myślałem że nic z niej nie bedzie. Pasta tempo i chwile polerowania - pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. Zaszpachlowalem sobie tylne nadkole w Vectrze A. Pomalowalem to lakierem w sprayu.

Problem w tym ze malowalem tylko krawedz elementu ok 12 / 4 cm. Okleilem to tasma papierowa zeby odzielic dobra czesc elementu od tej szpachlowanej. Po odklejeniu tasmy i wyschnieciu lakieru widac przeskok z jednego lakieru na drugi (taki jakby rancik). Jak i czym to teraz spolerowac zeby powierzchnia byla rownomiernie gladka ?

Oczywiscie mowa tu o polerce recznej bo mechaniczna nie wchodzi w gre ( brak sprzetu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli kolor Ci pasuje, to da sie praktycznie idealnie to wykonczyc, efekt duzo lepszy niz przy "wpyleniu" (osobiscie u siebie robilem rant tylnego nadkola i okolo 3 cm przodu maski po odpryskach od kamykow w ten sam sposob). Zalezy tez czy dobrze pomalowales - podklad sie kladzie jakies 1-2 mm od miejsca gdzie bedzie "odciecie" farby. Ale zanim nalozysz farbe scierasz na rowno rant po podkladzie/szpachli potem malujesz 2 mm szerzej niz polozyles podklad. Scierasz papierem na wode delikatnie na rowniotko rant, ale reczej bardziej trąc po stronie nowego lakieru. Potem polerujesz G3 albo czyms podobnym, grubosciernym, jesli recznie to dosc czasochlonne. Tylko, że jak malowales sprayem takim zwyczajnym to watpie, że Ci sie uda opisany przeze mnie sposob, bo farba w sprayu nie jest zbyt trawala i przy przycieraniu papierem schodzi calkowicie dosyc szybko. No ale proboj i pochwal sie jak Ci tam wyszlo :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak tylko zrobi sie cieplej i bede mial chwile wolnego czasu to sprobuje. Nie napisalem tylko jednej rzeczy. Pomalowalem to jakies pol roku temu i tak z tym jezdzilem bo nie wiedzialem co z tym zrobic. Mam nadzieje, ze chociaz troche sie wyrowna.

Dzieki.Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam mam pytanko:)czy jesli odrdzewiacz poleci na lakier zostawi po sobie jakies slady?? i jaki odrdzewiacz polecacie: jakośc za rozsądna cene ??? Kolejnym moim problemem sa odpryski na masce i drzwiach od kamieni:/ pojawiło ich sie masakrycznie duzo co z tym zrobic?

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camel2602, nie ma lepszego odrdzewiacza jak Coca-Cola lub Pepsi, a do tego nie jest agresywna dla lakieru.

odpryski na masce i drzwiach od kamieni:/ pojawiło ich sie masakrycznie duzo co z tym zrobic

Ja u siebie dorobiłem lakier i porobiłem zapraweczki na tych uszkodzeniach, następnie spolerowałem pastą lekko ścierną ,,Tempo'' i wyszło całkiem przyzwoicie, a do tego lepiej tak niż żeby było widać biały podkład (ja mam granatowy lakier)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale qrcze ja mam mega duzo tych odpryskow:/nawet chyba sobie sprawy nie zdajesz:/qrna i z czego to sie moze robic ze tego az tyle:/ chyba lepiej bym natym wyszedł jakbym cała maske psiknał niz te kropki lakierem robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności