Skocz do zawartości

Polerowanie auta.


Gość dampat

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie zrobisz tych rys, szkoda twojego zachodu, wydasz kupę kasy na maszynkę, gąbki (biała i czarna co najmniej), pasty, ściereczki z mikrofibry co najmniej 2-3 i.t.p. i tylko się zdenerwujesz bo efekt będzie słaby.

Ręcznie nawet się nie zabieraj bo odwalisz fuszerę, podjedź na lepszą myjnie to ci zrobią co się da za 200 zł razem z całym autem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie umyłem moją Merci, a jak mycie to i polerka.

U mnie w grę wchodzi jedynie polerka ręczna, tzn. nie mam się zamiaru osobiście bawić w mechaniczną (brak mi doświadczenia i boje się, że coś spapram).

Tak więc...

Na początek pytanie, mycie z płynem przed czy po polerce ???

Na głębsze zarysowania pasta G3 FARCE, czy działa też na czarne ślady ze smoły :?: Jeśli nie działa na smole to co jest najlepsze :?: (Próbowałem K2 i benzyny ekstrakcyjnej i nie bardzo dało rade) Czy można jej używać przy polerowaniu ręcznym, czy jest jakiś substytut :lol:

Czy po paście G3 używać jeszcze K2 :lol:

Obecnie po myciu woskuje woskiem koloryzującym turtle wax. Efekt zły nie jest, ale po polerce raczej będzie chodzić o utrzymanie efektu i zabezpieczenie karoserii. Jaki wosk polecacie :lol:

Do plastików i felg kupuje kosmetyki firmy Simons. Jakie kosmetyki polecacie i jakich materiałów używacie do polerki i mycia.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli masz dużo tych śladów ze smoły i np. masz rdzawy nalot w dolnej części nadwozia do usuwania tego służy specjalna glinka. Poczytaj sobie jak jej używać, jeżeli chcesz robić to sam to auto musi być umyte perfekt, żeby nie porysować. Dopiero potem możesz się bawić w polerowanie.

W Polsce mało kto używa glinki lecz na zachodzie to jest zawsze stosowane przed każdym polerowaniem. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedawno zmuszony byłem jechać przez las autkiem. Niestety po powrocie do domu zauważyłem bardzo dużo różnych rys na lakierze jestem w szoku. Używałem K2 lecz on wcale na rysy nie działa.

Co mi polecicie w tej sprawie jaki preparat lub inny patent?....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Wypolerowałem sobie wyświetlacz od komórki to myślę, że i plastik w lampie też się uda. Spróbuj na małym mniej istotnym kawałku. Jak rysy są głębokie to przedtem zmatu drobnym papierem np 1200. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności