Skocz do zawartości

Polerowanie auta.


Gość dampat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam przyglądam sie wypowiedziom na temat polerki i zawrotu głowy można dostać,

za kilka dni mam zamiar wypolerowac swojego opelka.Mam polerke mechaniczną która ma moc 120w i 3000ob/min znajomy który mi ja sprzedawał powiedział ze biorą je do zakładów polerskich.Paste zakupilem o nazwie G3 kosztuje ok30zł za 250g,wystarczy na duże auto ponoć jest wydajna do tego mleczko polerskie firmy arexons.Czy te preparaty wystarczą do dobrego efektu polerskiego?

 

poprawiłem ortografię - loozack

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to GOGO110 odpoweidział mi ze tak mozna-dzieki ! I teraz razem czekamy na jakaś sensowna odpowiedz szczegolnie :?bieniu3000 bo to On sie deklarował odp na wszelkie pytania zwiazane z upiększaniem autka :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No chyba mam coś dobrego.Dostałem wiadomość od kolegi lakiernika ktury opisał to w ten sposób...1-auto dokładnie umyć bez chemii.2-usunąć wszelkie zabrudzenia typu:pozostałości z asfaltu kleik z dżew itp...najlepiej zwykłą bęzyną.3-zmatować delikatnie lakier papierem wodnym o grubości 5000 pył po matowaniu usunąć miękką mokrą ściereczką(woda).4-walka z pastą polerską jeśli chodzi o G3 to jest super jego zdaniem, a zna sie na fachu użyć G3 tak jak w instrukcji+czesto zwilrzać wodą ze zraszacza np.po pLynie do szyb i tu jest coś ciekawego to zwilżanie jest także po to by niedostał się nam niepowołany gość między polerke a lakier myśl o ziarku piasku.Naprawde trzeba na to uważać bo można narobić więcej szkód ??? .5-pozostałości po paście usunąć ciepłą wodą i miękką szmatką.najlepiej zmyć myjką ciśnieniową(dokładnie i bez chemii).No i 6-walka z mleczkiem polerskim także jak w instrukcji powoli i dokładnie.J naprawde uwarzać na to żeby między polerkę a lakier niedostal sie żaden brud szczegulnie typu ziarko piasku.A i polerka mechaniczna...uwarzać na to by nie przepalić lakieru czyli niedociskać mocno polerki do podłoża.No a potem na ulice pochwalić sie swoim świeżutkim błyszczącym lakierkiem ???:? .A co kolega oferujący się polerowaniem na to moze jakieś wskazówki jeszcze :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość bajan733

umm....pięknie ! no to czekam tylko na pogodę :)

Witam.jeśli chodzi o pogodę to najlepszy jest deszczowy i bezwietrzny dzień.I zamknięte pomieszczenie do tego.T :) ak jak kolega pisał wcześniej jedno ziarnko piasku potrafi niezłych kompaktów nakręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koledzy moze wy mi pomozecie. Mam pytanie poniewaz nie dawno kupilem sobie opelka i ma strasznie porysowany lakier od wycierania go na sucho szmata i chcial bym to troche poprawic.

Robilem juz jeden zabieg pasta lekko scierna za 6 zl sa takie w sklepach motoryzacyjnych ale to duzo nie dalo.

Na allegro jest duzo tych srodkow tylko nie wiem czy to cos da czy nie wywale pieniedzy w bloto.

Wiec bardzo bym prosil o porade moze ktos mial podobny problem.

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajan733

Proponuję Farecla G3,do polerowania na mokro.Niweluje nawet dość głębokie rysy.Daje trwały efekt i jest łatwa w użyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajan733

Tak to jest to.Taka tubka starcza na wypolerowanie paru aut.Sposób użycia opisał GOGO110 powyżej.Nie zawsze trzeba matować papierem.Najpierw spróbuj samą pastą.jeśli efekt będzie mizerny to dopiero możesz zmatować drobnym papierem.Najlepiej jest robić element po elemencie,czyli matuję poleruję myję i oglądam.Poprawiam jeśli trzeba i dopiero robię następny element.W ten sposób jeśli popełnisz jakiś błąd to na jednym elemencie.Na drugim będziesz mądrzejszy.Matujemy papierem tylko miejsca dostępne.Żadnych kantów ani rowków.jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności