Skocz do zawartości

Wtyczki w zderzaku przednim


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin`86

Witam i dziękuję za przyjęcie do grupy,

Od piątku 30.12.2016 r. jestem posiadaczem Merivy 1,7CDTi 2005 r. Kupiłem go okazyjnie od członka rodziny, któremu niestety się zmarło więc muszę sam dojść co się działo z samochodem. Samochód był po dzwonie bo widać wgniecioną chłodnicę. Brakowało też czujnika temp. zewnętrznej, który już zamówiłem. Auto nie ma świateł przeciwmgłowych - są po prostu dziury. Znalazłem dwie wtyczki. Może ktoś z Was wie do czego służą. Pierwsza (3pin) to wtyczka znaleziona koło prawej lampy (patrząc w stronę samochodu) między zderzakiem a chłodnicą zaś druga (4pin) znajduje się koło prawego światła przeciwmgłowego/koło prawego klaksonu (patrząc w stronę samochodu). Może któraś z tych wtyczek jest właśnie do przeciwmgłowych?

Proszę o pomoc w identyfikacji

post-54576-0-93652800-1483362387_thumb.jpg

post-54576-0-73544000-1483362393_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ta druga od przeciwmgielnych 6201513700_1388704126.jpg

 

 

A tutaj masz opisane jak kolega montował.Może cos ci się przyda przy poszukiwaniu prądów?http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2689698.html

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin`86

Dzięki za pomoc. Muszę teraz posprawdzać prądy w takim razie. A czy ktoś może wie co powinno być na konkretnych pinach? Skoro są 4 to do czegoś służą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kabli dochodzi ? Ja robiłem dzienne na tej instalacji . O ile dobrze pamiętam to do wtyczki dochodziło dwa, plus i masa .

A ile kabli dochodzi ? Ja robiłem dzienne na tej instalacji . O ile dobrze pamiętam to do wtyczki dochodziło dwa, plus i masa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według schematu to we wtyczce 4 pin brązowy i czarny to halogeny a biały i niebieski to czujnik temperatury zewnętrznej bo jest w jednej wiązce razem z halogenami. A dla podglądu np tutaj jest taka wiązka http://allegro.pl/wiazka-instalacja-halogenu-opel-meriva-a-i6639004467.html

Edytowane przez marek79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin`86

marek79 w takim razie u mnie coś jest nie tak. Bo wtyczka od czujnika jest a wiązki do halogenów nie widziałem... jest tylko ta 4-pin wtyczka (na 2-gim moim zdjęciu) muszę wjechać na kanał zobaczyć co tam się dzieje od dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności