Skocz do zawartości

Gość marcinekm681

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinekm681

Witam.

Mam pytanie, zwłaszcza do użytkowników silnika 1.2 16v (mój akurat jest Twinport 80 km).

Otóż nurtuje mnie jedna rzecz. Jak Wam przyśpieszają te samochody?

 

Jeżdżę tym samochodem od nie dawana i nie wiem czy coś mam zepsute czy po prostu te typy tak mają:

1, 2,3 bieg wydaje mi sie że słabo przyśpiesza- dokładnie to samochód niby przyśpiesza ale jakiś taki przydławiony, noga w podłodze a on jakiś niemrawy, dopiero od 3,5- 4tys obrotów zaczyna jakoś sie zbierać

4,5 bieg całkiem dobrze, dynamika według mnie ok

 

Co ciekawe, przy przyśpieszeniu jest coś takiego że jak mocno wciskam gaz to takie uczucie jakby go zalewało, jak odpuszczam gaz zaczyna dynamicznie przyśpieszać (w pewnym zakresie obortów naprawdę ładnie ciągnie).

 

Natomiast poza tym nie zauważyłem jakiś niepokojących objawów- silnik pracuje równo, cicho, dobrze pali.

 

Wiem że może nie potrzebnie panikuje bo może ten typ tak ma. Wcześniej jeździłem Corsą B 1.4i 60km i tamten samochód z miejsca szedł lepiej (według katalogu Corsa B 1.4 i - 15s do setki, Corsa C 1.2 -12,5 s).

Nie żebym był jakimś cwaniakiem co katuje samochód od świateł do świateł, ani też nie oczekuje żeby to było ferrari, ale jak obok stoi seicento to wcale nie jestem pewien czy uda mi się przed nim zjechac z pasa zwężającego sie :-/.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie żebym był jakimś cwaniakiem co katuje samochód od świateł do świateł, ani też nie oczekuje żeby to było ferrari, ale jak obok stoi seicento to wcale nie jestem pewien czy uda mi się przed nim zjechac z pasa zwężającego sie :-/.

 

Jak na mnie trafisz nie masz szans :D

 

A na serio coś masz nie teges.1.2 całkiem fajnie się zbiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinekm681

: SMILE :

Też mi się wydaje że raczej tak nie powinno być.

Jakieś może propozycje od czego byście zaczęli szukać przyczyny?

Dziwne właśnie jest to że na pierwszych biegach słabo ciągnie, 4 i 5 bieg według mnie są już przyjemnie dynamiczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie auto, mało niutonków, wysoko max moment obrotowy, generalnie muł...

Święta prawda że z g...a bata nie ukręcisz. Dziwne by było jakby 1,2 jechało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinekm681

Myśle że świece i filtry to napewno nie zaszkodzi a inwestycja wcale nie będzie kosztowna :)

 

Ciężkie auto, mało niutonków, wysoko max moment obrotowy, generalnie muł...

 

1045 kg to ciężkie auto ? :zdziwko: Tu bym polemizował.

Czy muł ? Właśnie też nie do końca, bo 4 i 5 bieg naprawdę są dynamiczne.

Wysoko max moment- I tu się zgodzę, może tu właśnie jest pies pogrzebany. Wcześniej jeździłem silnikiem 8v, a tam bardziej od dołu idzie :)

Więc tu rodzi się mi następne pytanie. W silnikach 16v jakie obroty są wskazane aby jeździć dynamicznie a zarazem żeby nie palił jak smok??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja aby była dynamika muszę trzymać 3-3.5 tys.

Ale w sumie to od 2.5 tys już zaczyna ciągnąć.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź ile ze startu zatrzymanego masz w sprincie do 100km/h porównamy z fabrycznymi i ewentualnie dopiero później będziemy ci auto rozbebeszać... ;)

 

Co do ekonomiki staram się jeździć w zakresie 2000-3500 obr / min. Oczywiście przy wyprzedzaniu redukcja biegu jest wskazana. Pali mi średnio w okolicach 8l LPG / 100km raz trochę mniej raz trochę więcej.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tyle co moja f-ka ze 100KM 1.6. Gdzie tu ekonomia? Po co produkują takie silniczki? Jechałem w tym roku na wakacje Punto II 1.2 60KM 3d i na autostradzie przy 130-140 spalił więcej niż f-ka kombi w tych samych warunkach. Paranoja. Górki nie widać a już czuć, wyprzedzenie 3 tirów na raz niewykonalne...

Edytowane przez papieju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności