Skocz do zawartości

silnik niespodziewanie się wyłącza


Gość krokus323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Zafirę A z 1999 roku. Jeżdżę nią już 4 lata i ostatnio zaczęła się dziwnie zachowywać (średnio rocznie przejeżdżam około 25000km). Po przejechaniu jakiegoś odcinka trasy wyłącza się silnik i zapalają się wszystkie kontrolki. Nie można odpalić silnika, jeżeli odczekam około 5-10 minut, można z łatwością odpalić silnik i znowu przejechać kilka do kilkunastu kilometrów.

Mechanicy przejrzeli silnik, pompę paliwa, wymienili czujnik wału, komputerowiec sprawdził komputer w samochodzie i niby wszystko w porządku, lecz on dalej tak samo się zachowuje.

Czy mógłby mi ktoś coś w tym temacie podpowiedzieć, autko jest fajne i praktyczne i strach nim jeździć by nie zatrzymało się na jakimś rondzie czy skrzyżowaniu.

Pozdrawiam

Krokus323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjmiemy szklane kule o dowiemy się o jaki silnik chodzi.

Co to za mechanik, który wymienia czujnik nie sprawdzając czy jest taka potrzeba?

Wiesz przynajmniej, czy dał oryginalny czujnik?

Ople niestety zamienników nie znoszą.

Do sprawdzenia może być czujnik wałka rozrządu bo rozsypuje się izolacja i robi zwarcie.

Może zaczyna padać sterownik silnika i po nagrzaniu silnik zdycha a po wystygnięciu zapala.

Rodzaj silnika podpowie więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero się uczę działać na forum. Dlatego dopiero teraz coś mi wytłumaczono jak to robić.

Jak mówiłem wcześniej, silnik jest o pojemności 1796,88 cm3 o mocy 85,00 kW i jest z gazem sekwencyjnym (został zamontowany po przyjechaniu nim do Polski i od początku jeżdżę na gazie). Przejechałem ponad 100 000 km. Auto ma klimatyzację, kontrolę trakcji, abs.

Dziękuję za wcześniejszą informację i z góry dziękuję za dalszą pomoc.

Pozdrawiam

P.S.

Mam nadzieję, że teraz szklana kula, czarny kot i kruk nie będą potrzebne.

 

krokus323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że trzeba by było też sprawdzić komputer od LPG - oraz kablotekę.

Kody były by bardzo pomocne (nr - nie opis).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołączę się do tematu dopiero teraz Ale niedawno zakupiłem Zafire 1.8 125ps był ten sam problem a pomogło odkrecenie i przeniesienie sterownika silnika.Poprostu został przewieszony jak najdalej od silnika od którego się nagrzewał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiesz że tak czy inaczej trzeba oddać sterownik do poprawienia lutów?

Bo to co zrobiłeś to tylko usunąłeś skutek a nie przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności