Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość szymik

Rekomendowane odpowiedzi

na którym cylindrze Ci się to stało na 4 od rozrządu? bo jeśli tak to potwierdzisz moją tezę o wadzie w konstrukcji tego silnika

u ciotki na 4 od rozrządu.. Wypalony pierścień i zawór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

wygląda na to, że w przypadku przegrzania silnika pękają pierścienie na 4 garku, gdyż jest tam najsłabszy przepływ płynu chłodzącego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja właśnie zrobiłem remoncik silnika w mojej Asterce. Jak się okazało pierścienie i szlif były robione więc nie musiałem ruszać, głowica była ostra zabrudzona też w krytycznej fazie brał mi 1l/1000km, wymienione zostały uszczelniacze, uszczeliki bo swoją drogą z uszczelki z pod misy też leciało i nie było nic widać. Ponoć mógł pasek to rozrzucać i nic nie było widać pod samochodem. Mechanik mówi mi że jest duża szansa że powinna być duża poprawa jak trochę pojeżdżę to napiszę czy pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Właśnie odebrałem samochód od mechanika, wymiana oleju. Powiedział coś czego nie chciałem usłyszeć, muszę zrobić remont silnika, przejechane 135000 i mam problem, bierze mi potworną ilość oleju. Powiedział, że bez robienia głowicy i reszty się nie obejdzie, dodatkowo muszę wymienić rozrząd bo olej leciał mi na pasek.

 

powiedział koszt w granicy 2000 zł, i zasugerował abym sprzedał samochód bo ludzie tego nie robią.

 

Nie wiem co mam robić, zna ktoś może zaufanego mechanika w Poznaniu, który jednoznacznie powiedziałby mi co mam robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Masz rację 8)

 

bierze mi około 1l/1000 km, byłem wymienić olej, poprosiłem go aby zobaczył jaka może być przyczyna, powiedział, że zobaczył niebieski dym z rury i twierdzi, że to własnie to. Pewnie ma rację, ale czy rzeczywiście trzeba zrobić gruntowy remont zaworów, czy mogą to być tylko wadliwe pierścienie, wiem, że to wróżenie z fusów, ale.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taka ilosc to juz przekracza troche norma oplowska

 

neich toobejrzy jakis konrketny mechanik

i moja rada taka

jak zamierzasz jeszcze jezdzic tym autem tozrob kapialka gory i bedzie ok i bedziezs jezdzil

bo kupowanie uzywanego silnika to loteria

a sprzedaz auta to... - przyjedzie kots kto sie zna zobaczy co z silnikiem i ile za niego wezniesz???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki,

 

Więc ponawiam pytanie, czy znacie dobrego i zaufanego mechanika, w Poznaniu, który podjął by się tego zadania?

 

A jeszcze mnie czeka wymiana amorów, tarcz i klocków z przodu, ustawienie zbieżności, ale czego nie robi się dla opelka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego moja asterka ma przejechane 83tys km rok 1999r 1,4 16V jestem drugim wl pierwszym byl tesciu i nic mu oleju niebrala ,raz w roku wymienial olej i przejezdzal ok 9000km i nic nie dolewal a jak ja ja kupilem od niego to zaczela brac olej, troszke mniej niz twoj ale mnie to zaniepokoilo bo wziela mi 0,7l na 6000km i pojechalem do mechanika i pierwsza jego diagnoza byla ze to tylko uszczelniacze i bedzie po problemie, bo za maly przebieg zeby to byly pierscienie. a tu masz babo placek uszczelniacze byly dobre nie nowe ale dobre i powyjmowal tloki i na dwoch tlokach pierscienie uszczelniajace poprostu sie starly i ich prawie niebylo. ja bylem w szoku 8) ze przy takim przebiegu moga pierscienie poleciec. i powiem ze za wymiane uszczelniaczy i pierscieni wszystkich zala przyjemnosc kosztowala mnie 1100zl i mam spokoj wiec wedlug mnie sie oplaca sie robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności