Skocz do zawartości

Bierze olej


Gość szymik

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezezy jak mocno sa cylindry poddawane honowaniu. Na warsztatach robilismy kilka razy takie operacje i przewaznie byly tez nowe tloki z wieksza srednica. Jesli honujemy cylindry to po pierwsze za jakiegos powodu albo juz sa wytarte albo pekl pierscionek i zniszczyl gładz. Co by nie bylo to potrzebne sa nowe tloki bo stare to watpie zeby po jakims sporym przebiegu nadawaly sie do czegos.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość wiedzmaak

Tłoków napewno nie wymianiałem, ale dowiedziałem się że cylindry napewno były honowane oprócz tego przy głowicy były wykonywane inne czynności. Pooglądam silnik, może gdzie jest jakiś wyciek, którego nie widać na pierwszy rzut oka, bo przez jakiś czas miałem z olejem.

 

Po remoncie oczywiście docierałem silnik. Po jakiś 1500 km dociągnięcie głowicy, a przez 2000 - 2500 km spokojna jazda do góra 3 tyś obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam za to takie za pytanko, bo zmieniłem ostatnio końcówkę z takiej która już była (nie oryginalna, zmieniona już na jakaś "tuningową") na taka z allegro KM. Dodam, ze posiadam instalacje gazową i nic takiego sie nie działo zaraz po założeniu jak teraz po zmianie końcówki. Chodzi o to, że jak asterka pochodzi na wolnych obrotach X czasu, później wsiądę ruszając wiadomo dodam gazu to puści chmurę dymu, podobnego jakby olej i śmierdzi ale nie typowym olejem... dla odmiany na benzynie nic takiego nie ma miejsca... a dodam też, że podczas jazdy na gazie zachowuje sie normalnie, czyli nie kopci... fakt raz na X czasu dolać oleju muszę zwłaszcza jak jeżdżę na gazie to mi komp pokazuje abym sprawdził stan, ale z tego co tu czytam to normalne przy oplu... więc w czym rzecz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz no nie wiem bo ona cala srebrna była a w środku tylko widziałem jakieś włókna za taka siatka przez całą długość, oczywiście wyścielona na ściankach, środek był pusty :P To chyba teraz zostaje mi cierpliwie czekać... tylko skoro to miała by być farba to przecież na benzynie też by śmierdziało, a na benzynie śmierdzi ale benzyna B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A moze to byc wina np zużytych uszczelniaczy w turbosprężarce?

U mnie przód silnika jest zachlapany olejem. Pytałem się mechaników to każdy mi co innego powiedział:

-"uszczelka pod głowicą"

-"turbo poszło i zasysa olej"

-"uszczelka nr 1 lub nr 2"

 

Dołączona grafika

 

Czy tutaj znajduje się turbo?

 

Dołączona grafika

 

Jak sprawdzić czy to wina turbo?

 

Pozdrawiam

MacGyver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku olej leci miedzy glowica a wtryskami. Sprobuj dociagnac sruby z lapami trzymajacymi wtryski( oczewiscie dostaniesz sie do nich po zdjeciu pokrywy walka rozrzadu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam jestem posiadaczem Astry F 1.4 8V 82KM mpi i od jakiegoś czasu mam spory problem.Niewiem z jakiego powodu ciągle mam 1dną świece pokrytą nalotem z wyschniętego oleju.Dodatkowo od dołu popryskany aparat zapłonowy,a prócz tego z auta wylatują białe spaliny nawet przy dodatnich temp.Zastanawiam się czy może być to uszczelka pod głowicą choć nie mam klasycznych objawów typu kawa z mlekiem w oleju lub też ubywanie płynu chłodzącego.Bardzo proszę o porady bo byłem u wielu mechaników i każdy ma inną teorię.Z góry dziękuje. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności