Skocz do zawartości

Ucieka płyn chłodniczy (corsa d 1.3 cdti 75km)


Gość i8910

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas muszę dolewać płynu chłodniczego, przez okres jakiś 11tyś km dolałem już go około 2,5-3l, nigdzie nie cieknie. Na 11 tyś km oleju dolewałem bardzo malutko. Przebieg 200tyś. Co jeszcze mogę dodać, podczas odpalania wychodzi taki lekko niebieski dymek, później już raczej go nie widzę. Cały układ chłodzenia jest suchy, węże itp.

Czyżby uszczelka pod głowicą? Dodam że zimą mniej płynu ubywało niż latem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być gdzieś wyciek tylko nie jest zdiagnozowany.

Najlepiej sprawdzić z kanału/podnośnika gdy silnik pracuje.

UPG - było by coś czuć w układzie chłodzenia - czyli wysokie ciśnienie, wyrzucanie płynu - można zrobić test na spaliny w chłodziwie - tematy są na forum.

Jest jeszcze jedna opcja że płyn dostaje się bezpośrednio do wydechu ale to raczej bardzo rzadkie i tanie nie jest w naprawie - naprawa/wymiana głowicy.

Więc ja bym raczej szukał wycieku w okolicy chłodnicy, nagrzewnicy, przewody gumowe i ich połączenia.

Tak mały (200-250ml/1000km) wyciek może po prostu być nie widoczny bo zanim się pojawi odparuje chłodziwo.

Wiec mechanik ma czego szukać - masz diesla ale na ON a nie płyn chłodzący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanał wjeżdżałem już parę razy ale wszystko jest suche. W zbiorniczku wyrównawczym bąbelków żadnych nie ma, ciśnienie trzyma korek także możliwe faktycznie że podczas tego stania na kanale tej 1 czy 2 kropelek płynu nie widać jak ucieka gdzieś. Muszę się temu jeszcze raz przyjrzeć. Martwi mnie fakt że podczas odpalania jest ten niebieski dymek. Jakby spalał olej albo płyn. Z tego co pamiętam na starym oleju nie widziałem żeby podczas odpalania jakoś specjalnie dymił na niebiesko czy inny kolor, tylko jakby po zmianie na nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy ty czytasz co się do ciebie pisze?

Takiego małego ubytku nie znajdziesz na krople.

Kanał i uruchomiony silnik sprawdzanie nie okiem tylko łapką, jak nie wiesz jak to lepiej do mechanika autko oddać

Niebieski dym - to olej nie płyn. Uszczelniacze zaworowe, turbina lub pierścienie. Zaraz będziesz pisał że dpf się zatkał jak w takowy autko jest wyposażone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fitra cząstek autko nie ma, to prawda o łapce to ja 1 słyszę. To będę zmuszony jechać z tym na jakiś warsztat. Jeszcze dla pewności zrobię test na szczelność uszczelki głowicy, bo grosze kosztuję. Dobra to na ten temat myślę że rozwiałem już swoje wątpliwości. Można zamykać! Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlodniczka oleju ,tu lubi kapac niezauwazenie po sprezarce klimy

i chlodniczka egr w razie mikro nieszczelnosci plyn od razu wyrzucany bedzie ze spalinami

a niebieski dym po uruchomieniu swiadczy o uszczelnieniach na naworach

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka to po prostu rączka, dłoń itd. A miałem napisać na macanego.

Mati - racja o egr- i chłodnicy oleju zapomniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Danielcorsac

Zgadzam się z matim płyn lub olej może przedostawać się przez chłodnice oleju która jest przymocowana do wlewu oleju silnikowego . Ja miałem ale inny problem otóż dostało mi się trochę oleju do zbiorniczka wyrównawczego okazało się że jest delikatnie rozszczelniła i przerzucalo . Jak nie ma sera na wlewie oleju itd to spokojnie jeździj lub wymień uszczelki na tym usstrojstwie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności