Skocz do zawartości

Zamiana kola dwumasowego na sztywne kolo


Gość bucu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw valeo, całość? 

Szwagierka zakupiła taka mery i mimo że to chodzi jeszcze rewelacyjnie bo dopiero 105 tys km to już myślę że będę w przyszłości wymieniał bo to niereformowalna osoba. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie valeo, ja założyłem zestaw statim. Jeżeli chodzi o zestawy kompletne to jak szukałem były trzy firmy valeo, statim i nty, ja cenowo wziąłem sam środek przedziału tzn valeo kosztował  1400 a nty 800... Jest masa opini, że ogólnie sprzęgła statim to szajs, ale ile ludzi tyle opini ja skusiłem się i nie żałuję na te chwilę na te kilometry, które zrobiłem nie czuję żadnego zużycia sprzęgła.

 

Z ciekawostek żonie znajomego założyliśmy zestaw firmy NTY+wysprzeglik statim chcieli zrobić jak najtaniej bo merka jeździ tylko jakieś 8 tys rocznie i jak narazie też wszystko ok po przejechanie 13 tys.

Myślę jednak, że valeo jakościowo jest najlepsze i pewnie najtrwalsze jeżeli chodzi o jednomasy.

 

Pewne jest jedno jeżeli kiedykolwiek w jakimś aucie siądzie mi dwumas a będzie alternatywa w postaci jednomasu to NIGDY dwumasu nie założe bo zasada jest prosta nowy dwumas jest tylko na półce w sklepowym magazynie...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słowa od kilku lat. Fajnie że jeszcze ktoś tak uważa. 

Statim jakieś kilka lat temu też był na vagach mocno chwalony. Coś tam się popsuł. Nty radzę unikać w każdym wydaniu czy to łożysk piast a tym bardziej sprzęgieł.  Ale i Valeo też wpadki ma. Luzy na sprężynkach w tarczach i potem brzęczenia są na obrotach 1800-2400 ale tak to dobre są bo trzymają i przenoszą moc sporo większą jak seria. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy na sprężynkach to fakt mi znajomy mechanik właśnie o tym wspomniał, że swego czasu komuś w astrze założył jednomas valeo i było brzęczenie w zakresie 1500-2000

 

Ja z firmą NTY nie miałem styczności zawsze ich omijałem, ale jak chcieli to zamówiłem im komplet nty, sam jestem ciekaw ile to wytrzyma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie fajnie że można i do tego 1.7 założyć jm i nawet w cenie całkiem znośnej. Ja mam w swoich trzech vagach TDI PD jednomasy. Bardzo sobie chwalę. Do tych silników poza Valeo i statim jeszcze  robi KM Germany. Też ponoć bardzo dobre i wiele tunerów nawet zakłada.  Zdawaj co jakiś czas relacje co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podnoszę temat by zdać krótką relację co i jak, dużo się nie rozpisze bo i nie ma co pisać prócz tego , że w jeździe różnicy nie ma czy sztywne czy dwumas... u mnie na Statimie po 50 tys. cisza i spokój(wtedy zapłaciłem 1 tys. zł, czyli połowę co dwumas)

 

natomiast znajomy na w/w zestawie NTY zrobił koło 30 tys. i ma luzy na sprężynkach, wiec słychać charakterystyczne brzęczenie przy 1700-2000 obr., ale jak twierdzi autem jeździ żona po mieście i jej to nie przeszkadza...

 

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki potrafią brzęczeć nawet na Valeo. Niestety jednomas nie ma części ruchomych poza tumikiem drgań w tarczy więc dźwięków nie żadnych poza pracą silnika i tej tarczy sprzeglowej no może jeszcze skrzynia nieco szumi. W dwumasie on sam wydaje dźwięki którymi kamufluje w zasadzie wszystko. Mam kolegów co to do jednomasy zakładali sztywna tarcze i też chwalą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wesol dziś jeździłem tą merivą z zestawem NTY nie żebym zachwalał, ale uczciwie pisząc brzęczenie o którym mowa jest przy mocnym depnięciu przy spokojnej jeździe i płynnej zmianie biegów jest ok, więc do spokojnej jazdy po mieście kobiecie wystarcza

 

według mnie to jak na najtańszy(700-800zł) możliwy zestaw to "miodzio" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To umnie w touranie 1.6 TDI już coś tam lekko słychać takie klekotanie na Valeo a zestaw ma może że 20 tys km zrobione dopiero. Żeby mi się chciało to może bym zapodal tarcze nawet lekko używana lukasa ale mi to nie przeszkadza osobiście. Jak wcisne sprzęgło to cisza. Łożysko wyciskowe dałem nowe sachsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności