Skocz do zawartości

Zamiana kola dwumasowego na sztywne kolo


Gość bucu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mial ktos do czynienia z wymiana dwumasu na sztywne kolo zamachowe w astrze h 1.3cdti ze skrzynia m20. Chodzi o to ze slyszy sie rozne opinie tj.

1. Sprzeglo szybko pada

2.koszt wcale nie taki niski

 

Jesli chodzi o to ze bedzie bardziej szarpal przy puszczaniu sprzegla to nie ma dla mnie znaczenia.

Wydaje mi sie ze ponadto silnik jest zbyt maly zeby takie drgania powodowal ze dwumas jest niezbedny.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ponadto silnik jest zbyt maly zeby takie drgania powodowal ze dwumas jest niezbedny. Dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

 

no i tu sam sobie odpowiedziales

 

dodam ze pozniejszych latach opel nie stosowal dwumas w silnikach z13dtc i dtj

 

a fiat stosowal rzadko

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie maja koszty ma ktos pojecie?czy wymiana dwumasy na sztywne bedzie duzo tansza?

 

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź chociażby w katalogu internetowym InterCarsa - różnice w cenie części tam znajdziesz, koszty robocizny chyba będą podobne w obydwu przypadkach;

u mnie w Z17DTH dla 5-biegowej skrzyni sprzedawca wyliczył różnicę w cenie pomiędzy LUKiem z dwumasą a VALEO ze sztywnym kołem na jakieś 700 zł, dodatkowo VALEO nie miało wysprzęglika w zestawie z tego co pamiętam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

skrzynia nic nie ma do tego. z doswiadczenia powiem ze ma nawet duzo lepiej na szywnym jak na dwumasie. Owszem nowy dwumas mocno lagodzi prace. Cos jakby przez gume ruch obrotowy by byl przekazywany. Z tym ze nowy dwumas jest tylko na polce w sklepie. Przelot niekeidy kilkudzieiseciu tysiecy powoduje ze taki dwumas juz wiecej zamieszania robi. Sam w swoim jednym aucie trzy razy zrzucalem skrzynie jeden dwumas, drugi dwumas a drgania byly. Nawet mialem wymienac poduszke od strony rozrzadu ale jakos tak mowie do żony: Podnosimy moc w aucie konkretniej wiec trzeba i tak na jednomas przejsc. Zapodalem wiec jednomase. O dziwo skladajac auto pod domem, odpalam juz fure a tu drgan nie ma. Mowie co za czort, niemozliwe. Poskladalem do konca i wyjazd na doge. Zero drgan tylko sie deczko uslizguje  bo świeże jeszcze sprzeglo.  Cisza pod maska  bo w zasadzie sztywniak nie ma czesci ruchomych wiec i nie halasuje. Ja tam w szoku bylem. A poradzil mi ten zabieg kolega co prowadzi pozadny warsztat w Gdyni vag bauer. No i teraz mam trzy auta i wszystkie po przejsciu na jednomas. Jedno auto juz sam niemiec przerobil na jednomas. Mieciutko i klei super-tak sie na tym jezdzi. Jedno auto przyprowadzone tak z niemiec juz i ma pokonane na tym zestawie okolo 60 tys km. Wczesniej auta jezdzily jakos na jednomasach i jakos sie to nie psulo. Zreszta jest kupa aut co do tych samych praktycznie silnikow i skrzyn daja raz dwumas raz jednomas. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2017 o 21:53, astra.h napisał:

A czy ktoś stosował sztywne w z17dth . Co na to skrzynia f23?

 

Ja w merivie zamienilem dwumas na sztywne kolo i jak narazie chodzi bez zarzutu, przejechane jakies 20-25 tys i narazie jest ok

 

W drugim aucie(astra 1.3) jak padnie(odpukac) dwumas to bez zastanowienia zastapie go sztywnym kolem

Edytowane przez luceo2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności