Skocz do zawartości

Corsa E dobór osłony pod silnik


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to samo chcę kupić. Może w przyszłym tygodniu się wyrobię podjechać osobiście bo w tym się nie wyrobiłem. Człowiek z tego sklepu twierdzi że spinki, które daję będą się nadawały choć komplet oryginalnych spinek Opla to ok 80,00.

To pod alternator to prawdopodobnie masz więc komplet Ci nie potrzebny a jedynie ten "środek" za 95,00 ze spinkami. Od strony kierowcy ponoć nie ma niczego do "zadziurowania".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, mojo333 napisał:

Dokładnie to samo chcę kupić. Może w przyszłym tygodniu się wyrobię podjechać osobiście bo w tym się nie wyrobiłem. Człowiek z tego sklepu twierdzi że spinki, które daję będą się nadawały choć komplet oryginalnych spinek Opla to ok 80,00.

To pod alternator to prawdopodobnie masz więc komplet Ci nie potrzebny a jedynie ten "środek" za 95,00 ze spinkami. Od strony kierowcy ponoć nie ma niczego do "zadziurowania".

 

Było by  super jak bys napisał  po kupnie czy wszystko  poszło  gładko czy jednak trzeba bylo cos kombinować przy montażu 

Edytowane przez MariuszKas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś odebrać ale wcześniej skończyli prace. Odbiorę prawdopodobnie we wtorek,  jak nie będzie padać (kanał mam zewnętrzny) to wjadę na kanał i spróbuje zamontować. Dam znać jak poszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na innym forum że nie pasuje za zbytnio :( Chyba złapie wymiary otworów i zobaczę czy pasuje bo nie mam zamiaru jej giąć, ciąć itd ani robić w aucie innych dziur. Co do spinek to się obawiam, że też będzie problem. Producentem tej osłony o której piszemy jest  http://www.florimex.pl/en/contact.html

 i oni np spinek nie dodają bo nikt poza oplem ich nie posiada, nie ma żadnych zamienników (tak to określili). Jak to wszystko wygląda można zobaczyć tu https://doopla.pl/pl/p/Oslona-dolna-silnika-Corsa-E/15375 . Ta oryginalna jest metalowa. Miałem taką w Combo bo to była wersja Arizona i nawet jak po jakieś bryle (lód, kamień itp) się przejechało to tylko lakier się na niej wycierał ale nigdzie znacząco nie przerdzewiała ani się nie pogięła przez 9 lat jeżdżenia. Tylko cena kpl za środek wychodzi z dostawą 550,00 :( 

 

Edit

Pytałem też w Oplu i oni plastikowych nie mają tylko te metalowe.

I jeszcze coś bo tak siedzę i myśle :) Ta Oplowska osłona ma sporo dziur więc chyba doszli do wniosku że chłodzenie ważniejsze niż totalna ochrona przed wodą i błotem, hmmm 

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ja kupiłem  ta  i jest idealnie dopasowana  10 min twa założenie   jest pancerna   https://www.emag.pl/oslona-pod-silnik-opel-corsa-e-2014-2018-17-118/pd/DVPHW4BBM/        

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś do niej wszystkie spinki/śruby do montażu w miejscach fabrycznych?

 

Na ten plastik się nie zdecydowałem bo jak porównałem miejsca montażu to mi nie pasowały a do tego jeszcze żeby to się trzymało to trzeba by było dokupić za ok 80,00 śruby w aso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan_Opla73
16 godzin temu, mojo333 napisał:

Dostałeś do niej wszystkie spinki/śruby do montażu w miejscach fabrycznych?

 

Na ten plastik się nie zdecydowałem bo jak porównałem miejsca montażu to mi nie pasowały a do tego jeszcze żeby to się trzymało to trzeba by było dokupić za ok 80,00 śruby w aso.

Owszem, montaż w fabrycznych miejscach dlatego pasuje jak ulał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mojo333 napisał:

Dostałeś do niej wszystkie spinki/śruby do montażu w miejscach fabrycznych?

 

Na ten plastik się nie zdecydowałem bo jak porównałem miejsca montażu to mi nie pasowały a do tego jeszcze żeby to się trzymało to trzeba by było dokupić za ok 80,00 śruby w aso.

 

 

Wszystko co  potrzebne jest w zestawie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 17:12, mojo333 napisał:

Zastanawiam się nad taką osłoną bo mam tylko plastik po stronie kierowcy. I teraz takie pytanie: czy zawracać sobie głowę plastikiem z hdpe za ok 100,00 ze spinkami czy brać metalową za ok 500,00 ze spinkami? Miałem w Combo metalową i mam taką w Boxerze i wjechanie w twardy lód czy jakiś lasek nie robi na nich wrażenia jedynie się trochę przycierają natomiast tworzywo sztuczne? hmmm nie pęknie zaraz? Dylemat mam taki że szkoda 400,00 więcej ale z drugiej strony kupić byle co też sensu nie ma.

 

Witam mam taką samą corsę i założyłem tą osłonę plastikową i jeżdżę już trzy lata i jest wszystko w porządku i nie narzekam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności