Skocz do zawartości

Robić rozrząd czy nie - 1.9 cdti


kaliope

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem planuje sam wymienić rozrząd tylko robić czy nie? Zrobiłem tylko 51tys ale miją już 7lat. Ściągnąłem obudowę i pasek wydaje się być w bardzo dobrym stanie. Choć boję sie trochę i pompę, żeby się nie zatarła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam interwalu w tym silniku ale chyba masz jeszcze spory zapas. Mozesz tez wymienic sam pasek tymbardziej ze sam tego dokonasz wiec koszty beda minimalne. Pompa wodna to nie zaciera sie by stanac deba a raczje dostaje luzow puszcza plyn chlodzacy a juz w pozniejszym zaawansowanym stadium to i pasek staje sie luzniejszy. jednakze wszelakie procedury mowia by raz w roku lub co 15-30 tys sprawdzic stan rozrzadu czyli mamy przeczuwac takie sytuacje niezaleznie do tego jaki jest przelot na aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interwal to interwal czyli okolicznosci po ktroych uplynieciu nalezy wymienic dany element czy czas czy kilometry czy motogodziny to juz okresla producent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem, że pasek oryginał po 150tys, a potem już co 100-120tys, tak jakby fabryczny pasek był dużo mocniejszy od pozniej zakupionego jakiekolowiek innego paska.

 

 

Natomiast zastanawia mnie interwał czasowy. Zadzwoniłem do ASO i też mi powiedzieli aż 10 lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności