Skocz do zawartości

Typowe bolączki Astra J Notchback (1.4 + LPG)


Gość Lumen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki i nawet dzwoniłem do innego serwisu Opla i gość mi powiedział, że jeśli nie było od początku to oni nie będą w stanie tego uruchomić... 

20190722_112626.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 12.07.2017 o 20:35, ArKos napisał:

A ja powiem wprost: Landi Renzo montowane w tych autach to jakaś porażka porażki. Bardziej z*ebanej instalacji nie widziałem. Może tak ogólnie powiem, co w przeciągu 1 tygodnia mam (słownie: jednego tygodnia) tak średnio:

- 3-4 przypadki przełączania się na benzynę

- 2-3 przypadki braku pracy na gazie

- 2-3 przypadki "Awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem"

 

ad1.

zbyt niskie ciśnienie na parowniku. Powinno być 140kPa, a jest 125-130. Problemem jest najczęściej niewłaściwa regulacja parownika (lub nikt nie bierze pod uwagę tego, że membrana się "układa") i w ok. 50% przypadków na jakiś czas wystarcza ustawienie ciśnienia 145-150kPa. Pozostałe 50% - parownik nie pozwala podnieść ciśnienia i trzeba go wymienić na nowy. Błąd: P01A8

ad2.

cholerne wiązki przy wtryskiwaczach i czujniku ciśnienia na listwie. Po prostu przewody się ŁAMIĄ. Polutuję, to łamie się 0,5-1cm obok lutu. Przebiegi śmieszne! Rekordzista przejechał niespełna 2kkm. Błąd P01A8 w koniunkcji z błędem danego wtryskiwacza gazowego, przy którym obłamał się przewód czyli P020*

Co najśmieszniejsze: fabryka w Gliwicach zna ten problem i o nim wie. Sami nie mają wiązek do instalacji, bo producent nie dostarcza samych wiązek, tylko w komplecie z instalacją. Kontakt z producentem i próba załatwienia wiązek - nie ma opcji. Poszukiwanie informacji, dlaczego tak się dzieje i czemu się łamią - proste, wybrali tańszego podwykonawcę instalacji elektrycznej...

ad3.

solenoid na parowniku czyli cewka elektrozaworu na parowniku. Albo cewka nie żyje, albo zacina się elektrozawór i nie otwiera dopływu gazu do wtrysków.

 

Mamy polskiego STAGa - zajebiste centralki i bardzo nowoczesne, to jakiś niedorobiony geniusz wziął padakę z makaroniarni... po prostu rzygam tym szajsem i mam wysypkę, jak słyszę "Landi Renzo"...

 

Najgorsze jest to, że kiedyś nie było tych problemów - są od ok. roku-półtora. Stare Astry w gaziwie jeżdżą i jeżdżą, a te młode powiedzmy od 2015-2016 to jakaś tragedia jest z tym LPG.

Cześć, odświeżę trochę temat. U mnie ten sam problem, Astra J 2016 z fabryczną instalacją, przelatane 85tyś.km, przełącza się na benzynę i potem jest problem z przełączeniem się na gaz. ArKos możesz polecić jakiś warsztat na śląsku który to ogarnie czy muszę jechać do OPLA tylko z tego co czytam to nigdzie w sumie nie znalazłem jakiegoś serwisu z dobrymi opiniami dotyczącymi tego problemu. Byłem u gazownika ale czyszczenie elektrozaworu i wymiana czujnika ciśnienia pomogły na chwilę :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki ArKos  za namiary na serwis w Siemianowicach. U mnie okazała się uszkodzona wiązka przy czujniku ciśnienia gazu i dodatkowo naprawili mi awarię lampy (uszkodzone gniazdo żarówki do jazdy dziennej i żarówka która wpadła do lampy). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności