Skocz do zawartości
yanaek

Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie - ryzyko przy kontroli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem "w prezencie" taką instalację w swoim samochodzie pod moją nieobecność, poniekąd niespodzianka. Gdybym jednak wiedział wcześniej, że to będzie instalacja bez homologacji to z góry bym to skreślił. Zdjęcia w załączniku.

Teraz pytanie czy to zdemontować i wrócić do klasycznych kierunkowskazów, czy można to zostawić i tylko wyłączać światła do jazdy dziennej na czas kontroli diagnostycznej. Sprawuje się znakomicie, ustawiam światła na Auto i zapominam o tej kwestii (przełączają się poprawnie kiedy robi się ciemno, zmienia się podświetlenie ekranu głównego). Problemem jest kwestia regulacji, przepisów i ich egzekwowania w praktyce.

Co z kwestią kontroli drogowej? Czy policja może zwrócić uwagę na włączone światła do jazdy dziennej w miejscu kierunkowskazów , czy to prawdopodobne, będzie się rzucać w oczy? W przypadku stłuczki czy to z automatu dyskwalifikuje wypłatę ubezpieczenia czy znów - kwestia tego czy ktoś na to zwróci uwagę.

W tej chwili planuję demontaż ale skonsultuję się jeszcze z pracownikami stacji diagnostycznej. Szkoda bo to idealne ulepszenie dla Signum z trybem świateł Auto i nikomu nie szkodzi a poprawia komfort użytkowania auta.

post-227-0-75837000-1502548215_thumb.jpg

post-227-0-63247700-1502548226_thumb.jpg

post-227-0-07642600-1502548237_thumb.jpg

post-227-0-73408800-1502548246_thumb.jpg

Edytowane przez yanaek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy nie jest najprostsze przeprogramować UEC, żeby od razu po odpaleniu włączał same mijania z przodu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca o to chodzi. Ustawienie w tryb Auto kontroluje zarówno włączanie świateł po zmroku jak i zmianę podświetlenia wyświetlacza (tryb dzień/noc).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko można skonfigurować jak się chce. Jest 5 trybów działania świateł. Podświetlenie też można konfigurować. Wyświetlacz też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK dzięki spróbuję iść w tym kierunku a ten temat skasuje bo te światła faktycznie są poza normami i nie ma sensu tego zatrzymywać, tak na zdrowy rozum

@ArKos czy mógłbym Cię prosić o usunięcie tego wątku? Nie jestem w stanie sam go skasować.

Edytowane przez yanaek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech zostanie. Komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wszystko można skonfigurować jak się chce. Jest 5 trybów działania świateł. Podświetlenie też można konfigurować. Wyświetlacz też.

@ArKos nie do końca to tak działa, są 4 programy, przynajmniej w moim Signum, i niestety żaden z nich nie wpływa na tryb Auto.

Zdecydowałem się użyć programu 4, tj. światła mijania (bez pozycyjnych) zapalają się "po" uruchomieniu silnika. To nieźle przemyślane, bo w zimie jak będzie deficyt prądu światła zaświecą się dopiero jak silnik zacznie sam kręcić. Przy tym programie jak zaczyna się ściemniać, to muszę ręcznie przełączyć światła z 0 na Auto. Ale to i tak bardziej wygodne niż zabawa z wyświetlaczem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Astrze H GTC mam 5. Same pozycje przód, pozycje przód + pozycje tył, pozycje przód + mijania przód + pozycje tył, tylko mijania przód, mijania przód + pozycje przód.

Też jest tryb AUTO i nic nie trzeba przełączać - wjazd w tunel lub ciemno powoduje automatyczne włączenie świateł mijania w pełnej opcji, jak powinno być. Cały czas jest na AUTO i działa jak należy wszystko.

Ja bym sprawdził sprawność czujnika zmierzchu skoro nie chce się przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi