Skocz do zawartości

pali się bezpiecznik kierunkowskazów, opel Tigra


Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniam ten temat na forum ogólnym , może ktoś się z czymś podobnym spotkał.


Bardzo proszę o pomoc.


Witam


mam problem z Tigrą (1.4 16V, instalacja LPG, rocznik 2000).


Co jakiś czas pali mi się bezpiecznik z kierunkowskazów. Dzieje się to zazwyczaj w sezonie letnim, przy wysokich temperaturach, w korku, chociaż ostatnio stało się tak w styczniu, na mrozie, po przejechaniu ok 80km.


Przez pewien czas jeździłam na bezpieczniku o wyższej mocy, co powodowało, że bezpiecznik się nie palił, ale topiła się część instalacji, dym i smród z palonej gumy (też co jakiś czas, raz na parę miesięcy).


Wymieniony był przełącznik świateł, ale to nic nie dało, za jakiś czas bezpiecznik znowu się spalił. Bezpiecznik od kierunkowskazów ponoć obsługuje też światła stopu ( tak mi powiedziano w warsztacie) i ostatnio rozdzielili mi to na dwa układy, dwa różne bezpieczniki żeby zlokalizować przyczynę, niestety bez rezultatu. Nikt nie jest mi w stanie powiedzieć co to za usterka:( Ale jak cośto pali sięten od kierunkowskazów.



Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Wiecie co to może być? Będę wdzięczna za wszelkie porady.



Pozdrawiam


Ania


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik sprawdzony?

 

Druga sprawa, piszesz że się pali jak stoisz w korkach. Gdzieś robi się zwarcie. Wentylator chłodnicy pewnie się w korkach załącza. Poszukaj w tamtej okolicy czy jakiś przewód nie jest przetarty, czy nie opiera sie o wiatrak, tudzież podmuch powietrza nie buja jakimś wolno wiszącym. Przejżyj głównie okolice lamp. To tak na moją logikę ;)

 

Bo przełącznik świateł to rozumiem iż manetkę wymieniałaś?

 

Poza tym odłączyła bym tylne migacze w celu ustalenia czy zwarcie robią przednie czy tylne migacze. Na ogół kostka jest gdzieś w progu. Może koledzy z forum podpowiedzą gdzie.. Albo jak to zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Ola

dzięki za pomoc. Tak, manetkę wymieniałam, ale to nie była przyczyna, bo po tygodniu znowu się spaliło.

Popróbuję Twoim tropem.

pozdrawiam

Ania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności