Skocz do zawartości

Ile wam pali zafira 2.0DTi?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mi szczerze mówiąc przy takim teście na mojej zafirze który sam zrobiłem spaliła 3,9l/100km

Ale o było tak; Prędkość nie przekraczała 80km/h, wszystko było wyłączone, ale to dosłownie wszystko nawet światła. A tak przy normalnej jeździe to komputer pokazywał że spala 7l/100km, natomiast przy ostrej jeździe czyli palenie opon tak że dym z nich idzie trzymanie do

5tys. obrotów przy pszyśpieszaniu na światłach spaliła mi (znaczy komputer tyle pokazywał) 21l/100km. A ile wam pali? Tak pi razy oko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Po trasie 4,5 l po mieście 6,7l Zależy na którym biegu się jedzie i jak dużo po mieście .jak jadę na 5 -ce pali około 5,2 l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vincencique

Moja pali ok 7 - 7,5l/100 przy umiarkowanej jeździe - jazda mieszana. (komp pokazuje 8 - 8,5l - zawyża spalanie o ok 1l/100km.)

Okres zimowo wiosenny (grudzień - luty 2008).

Moja Zafka ma przebieg prawdopodobnie ok 150 000 km.

 

/ Prędkość jazdy między 80 - 100 /

 

Zrobiło się cieplej, nowe spostrzeżenia :(

 

luty - lipiec 2008 r.

 

Zużycie ON w cyklu mieszanym - dojazd do pracy 20 km - prędkość do 110 km/h

- rzeczywiste ok 6-6,5 l/100km (komp 7-7,5)

Zużycie ON w trasie ok 300 km w jedna stronę - prędkość do 110 w porywach 130 km/h

- rzeczywiste 5-5,5 l/100km (komp 6-6,5)

Pomiary dokonywane bez użycia klimatyzacji (jeszcze nie napełniłem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja 2.2DTI pali 2.1l/100 w trasie jadac z gorki na tempomacie. O spalaniu pod gorke albo

po plaskim nie bede wspominal, bo przeciez podajemy najnizsze spalanie ???

A powaznie - widze, ze swistaki znow zawijaja u niektorych w sreberka ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Moja 2,2 TDI w okresie jesienno, zimowym spala według moich pomiarów od 8 do 8,7 l/km, raz to nawet 9,5 l/km w tym jest około 250 km poza miastem na jakieś ok 630 - 680 km na jednym baku, reszta w mieście, krótka trasa poranna ok. 9 km nie zdąrzy osiągnąć odpowiedniej temp. pracy. Później po mieście ok 30 km często w korkach. :D:?:

A jak to wygląda u innych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do pracy 25km w 1 stronę + miasto średnio 7,2 - 7,3 l w sezonie zimowym. Silnik 2.0 DTI

Podczas spokojnej jazdy z prędk. od 90 do 120 w trasie ok. 6,4 l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teraz w styczniu sprawdzałem przy prędkości 90 -120 km/h poza miastem spaliła 6,7l natomiast w mieście krótkie odcinki-dojazdy do pracy silnik niedogrzany-to nawet do 10,5l-

mam 2,0 dti. panowie przy podawaniu spalania podawajcie średnią prędkośc ponieważ jest to bardziej miarodajne przy ocenie spalania-u mnie średnia prędkośc w mieście to 25 km/h.

 

 

P.S

Te świstaki to rzeczywiście zawijają w sreberka ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności