Skocz do zawartości

Ile wam pali zafira 2.0DTi?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

bo bledy dochodza do 0.6-0.7l/100km

zle liczysz - taki blad jest jakbys raz zatankowal do pierwszego odbicia innym razem do drugiego. Natomiast tankujac do tego samego odbicia mozna oszacowac ze blad bedzie 10% czyli jakies 0.5 litra dolania i przy tankowaniu 49 litrow (45 +4 dolewki) daje blad pomiarowy rzedu 0,01 l/100km ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Tylko jest mały problem, że rezerwa nie zawsze zapala się w tym samym momencie...

 

I nie jest to 5 km. U mnie raz przy zasięgu 90 km., raz przy 40 km. Zależnie od stylu jazdy.

 

Widzisz różnicę, w Twoich wynikach?

 

 

 

Możesz nie liczyć spalania, mi to lotto, tylko później nie pisz farmazonów, że Ci 4 litry pali, bo tak naprawdę nie znasz realnego spalania......

Czytanie ze zrozumieniem to jednak jak widzę trudna rzecz.

Jednak reasumując wszystkie usterki które pewnie ma moja zafira{ uszkodzony komputer,zapewne licznik kilometrów jaki i zbiornik niezalany pod korek -muszę jak najszybciej jechac do mechanika.

Niech coś zrobi by paliła mi więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bo bledy dochodza do 0.6-0.7l/100km

zle liczysz - taki blad jest jakbys raz zatankowal do pierwszego odbicia innym razem do drugiego. Natomiast tankujac do tego samego odbicia mozna oszacowac ze blad bedzie 10% czyli jakies 0.5 litra dolania i przy tankowaniu 49 litrow (45 +4 dolewki) daje blad pomiarowy rzedu 0,01 l/100km :D
Licze do pierwszego odbicia, bo zwykle nie dolewam. Dlatego twierdze, ze to bardzo niedokladne skoro przy nastepnym wchodzi od 1-5.5l. A licze dobrze.

A blad pomiaru jest jednak duzy. Zalozmy ze tankuje 50l a innym razem wchodzi 55l.

To przy trasie/zasiegu 700km wychodzi odpowiednio 7.1l/100 i 7.85l/100.

Roznica 0.75l/100. Wiadomo przy zasiegu 800km i zalozeniu je spalanie oscyluje 6-7l/100 blad jest nieco mniejszy, ale nadal duzy.

Tak jak wspominalem zaraz po zatankowaniu bede musial sprawdzic na kompie ile jest dokladnie litrow w zbiorniku. Wtedy bede wiedzial jakie sa dokladnie roznice.

Na oko tez widze, ze sie rozni, bo czesto po 1 odbiciu wskazowka od paliwa nie dochodzi do ostatniej kreski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego twierdze, ze to bardzo niedokladne skoro przy nastepnym wchodzi od 1-5.5l

ciebie jedynie interesuje jaka jest roznica przy tankowaniu (powiedzmy od zera) do pierwszego odbicia, to ze nastepnym razem wchodzi 1-1,5 litra nic ci nie daje, bardziej bym powiedzal ze jesli przy drugim odbiciu wchodzi 1.25 +-0,25litra to mozna powiedziec ze blad przy pierwszy odbiciu jest rowniez ok 0.25litra pomiedzy tankowaniami... a to daje blad mniejszy niz 0.1 l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi chodzilo o to, ze jesli nie tankuje dokladnie pod korek, bo nie chce ryzykowac, tylko do 1 odbicia, czyli tyle ile za mnie zadecyduje dystrybutor to taki pomiar zuzytego paliwa jest mocno niedokladny. Bo przy prawie pustym baku raz wejdzie mi 50l a innym razem 55l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy prawie pustym baku raz wejdzie mi 50l a innym razem 55l.

rozumiem ci o co chodzi ;)

ale to ze raz wejdzie ci 50 a innym razem 55 litrow wynika przedewszystkim z roznic pomiedzy dystrybutorami oraz od tego ile masz paliwa jeszcze w baku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ktos to na forum twierdzil, ze takie lanie na maxa powoduje, ze uklady od odpowietrzania nie dzialaja poprawnie i moze byc niedobrze. Dlatego wole dmuchac na zimne ;) Ostatecznie Zafira ma na tyle maly bak a i na dieslu lepiej nie wypalac calosci az do rezerwy, ze i tak co jakies 500-600km trzebaby tankowac.

 

BTW: Ktos tu kiedys pisal, ze przejechal na 1 tankowaniu 1000km, ale niestety zaraz sie zapowietrzyl uklad paliwowy i bylo nieciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos to na forum twierdzil, ze takie lanie na maxa powoduje, ze uklady od odpowietrzania nie dzialaja poprawnie i moze byc niedobrze. Dlatego wole dmuchac na zimne :?: Ostatecznie Zafira ma na tyle maly bak a i na dieslu lepiej nie wypalac calosci az do rezerwy, ze i tak co jakies 500-600km trzebaby tankowac.

 

BTW: Ktos tu kiedys pisal, ze przejechal na 1 tankowaniu 1000km, ale niestety zaraz sie zapowietrzyl uklad paliwowy i bylo nieciekawie.

nie mozna mylic odpowietrzania baku (a dokladnie odparowania ;) ) od zapowietrzenia ukladu paliwowego. odpowietrzanie baku ma za zadanie niedoprowadzac do zbyt duzego wzrostu cisnienia oparow paliwa. i to jest najbardziej grozne przy malej ilosci paliwa...

ja normalnie tankuje co 650km +- obnizka ceny na stacjach, ale w trasie spokojnie moglbym zrobic 800km jak nie wiecej (nigdy nie jechalem calej trasy tak spokojnie) :D

 

heh pomarudzic zawsze mozna :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności