Skocz do zawartości

Astra H lewarek biegów


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Narobił mi sie kłopot w astrze Kasi.

Wymieniałem mieszek lewarka i popsułem "gniazdo" lewarka to na dole.

Plastikowe okrągłe.

Gdzie to kupić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dosyć często właśnie słyszałem i czytałem że nie tylko w AH, ale i innych oplach się to psuje, ale z ego co wiem to są zestawy naprawcze ale ile wytrzymują to niestety nie wiem. Może kolega zajrzy tutaj, jeżeli chodzi o ten koszyk- gniazdo kulowe na dole lewarka link: http://www.opel-e-sklep.pl/koszyczek-gniazdo-kulowe-z-uszczelka-p-793.html

Zauważyłem że jest na allegro też trzeba by było może poszukać po oznaczeniu skrzyni gdzieś lub, jakby się trafił jakiś rozbitek- dawca? tu jeszcze z allegro :

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lewarka-opel-astra-vectra-zafira-i5775077280.html

Ja już wcześniej się także rozglądam już za tą częścią bo jak się coś przydarzy z tym to kurde trzeba będzie być przygotowanym. Z tego co zauważyłem to do AH różnią się właśnie wstecznym włączanym do tyłu i do przodu i występują różne zestawy naprawcze te koszyki mają różny rozmiar.

Tutaj znalazłem na wsteczny wrzucany do przodu cena względna jak myślę ile wytrzyma nie wiem : http://allegro.pl/opel-vectra-c-astra-h-zestaw-naprawczy-lewarka-i7017608368.html

Edytowane przez Leszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Myślałem że któryś z nich przypasuje a tu zonk, ale ktoś już pytał u nas na forum o taki koszyk i ze zdjęć wygląda że to właśnie ten o który pytasz jest zdjęcie całego lewarka. Ale nikt nie udzielił info na ten temat, zdaje mi się że to ciężka sprawa będzie, bo nie występuje osobno akurat ten. http://forum.opel24.com/topic/80962-astra-h-skrzynia-koszyktuleja-lewarka-zmiany-biegow/. Widzę że tam jakiś numer jest telefonu może by zadzwonić i zapytać może oni mają na stanie albo robią takie, tak mi przyszło do głowy. Ale kurcze ciężka sprawa będzie to gdzieś dostać sam ten koszyk, bo ja narazie takego nie znalazłem a dosyć intensywnie szukam. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
W dniu 25.02.2019 o 21:55, ja37 napisał:

Musiałem kupić na allegro cały lewarek, bodajże 80zł.

 Odświeże trochę temat, próbowałem rozszerzyć troszkę to jabłko plastikowe w tej metalowej obejmie co idzie dalej do wybieraka i klasycznie ułamałem prawa strone plastiku, zakładam że jest ono zintegrowane z metalowym prętem na który wciska się gałke i całość wciska w ten koszyczek. Jest sens to kleić na jakiś epoksyd czy wymiana lewarka sie szykuje? -_-

posłużyłem sie zdjęciem, prawa strona tego jabłka mi się odłamała, ta która jest przy samej krawędzi koła. jest miejsce na sklejenie, myslałem żeby w te szczeliny między plastikami włożyc coś twartego i zalac epoksydem. tylko wcześniej oczyścić i zmatowić bo śliskie to

8574ca99c1126dee.gif

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kleić ? Mechanizm używka od 40-50 zł znajdziesz. Dobry epoksyd od 20 . 

No chyba że czas Cię goni i musi jeździć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności