Skocz do zawartości

Zapychająca się odma


Gość mati3633

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z odmą ostatnio mi się zapchała i wywaliło wężyk gumowy po prostu go rozsadziło bo był stary i sparciały wymieniłem go i wyczyściłem odmę ile mogłem drutem z szmatą po tygodniu jazdy po mieście ok 25 km na raz wywaliło mi korek wlewu oleju znów odma była zapchana przeczyściłem ją auto pojechało w trasę 3 razy po 100 km po tygodniu jazdy po mieście 15 km na raz postanowiłem zajrzeć do odmy i okazało się że znów jest zapchana prawie całkowicie.Płynu chłodniczego nie ubywa remont silnika był robiony 3 miesiące temu oleju nie bierze ani grama. Termostat wymieniony temperatura między 80 a 90 więc niedogrzanie silnika chyba nie wchodzi w grę. Olej mam zalany Castrola 15w40. Ktoś ma jakieś pomysły co może być tego przyczyną że tak szybko się zapycha?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Olej mam zalany Castrola 15w40. Ktoś ma jakieś pomysły co może być tego przyczyną że tak szybko się zapycha?

 

 

Po remoncie silnika lejesz 15W ?

5W dla twojego silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po remoncie silnika lejesz 15W ?

5W dla twojego silnika

Mechanik stwierdził żeby nie zmieniać skoro był taki wcześniej lany i taki mi zalał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica i jakieś uszczelniacze nie znam się za bardzo.

 

No to niezłego masz mechanika.

Po co był w takim razie remont robiony i co było robione w ramach tego remontu?

Silnik brał dużo oleju i stracił trochę moc.Głowica i jakieś uszczelniacze nie pamiętam co jeszcze bo nie znam się za bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brał olej to po remoncie powinien zmienic olej na przy najmniej 10W.

Gdy była ściągana głowica a brał olej i to dużo to porządny mechanik powinien też wymienić pierścienie.

Ale cóż ci można doradzić jeżeli nie wiesz co dokładnie ci robił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brał olej to po remoncie powinien zmienic olej na przy najmniej 10W.

Gdy była ściągana głowica a brał olej i to dużo to porządny mechanik powinien też wymienić pierścienie.

Ale cóż ci można doradzić jeżeli nie wiesz co dokładnie ci robił?

Pierścienie też wymieniał. To zmienić olej na inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to się robi remont silnika aby potem zalewać go gnojówką.

Ale masło w odmie w tych warunkach pogodowych będzie prawie zawsze.

W większym lub mniejszym stopniu.

Ja mam 5W i też mam trochę masła.

Ale zawsze staram się kończyć jazdę zagrzanym silnikiem do temp. roboczej.

Czasem gdy mam przejechać z pod bloku do garażu to robię rundkę kilkukilometrową aby silnik dostał temp. optymalnej aby wilgoć zdążłyła odparować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności