Skocz do zawartości

Sprzeglo Bertone 2.2 147KM


Gość Referee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jest to mój pierwszy post na forum także jeżeli w nieodpowiednim miejscu umieszczam ten post Proszę o przeniesienie. Przymierzam się do kupna Bertone 2001r. 2.2 147KM. Przy jeździe próbnej przy ruszaniu lekko minimalnie stukało pod pedałem sprzęgła, natomiast wszystkie inne biegi były zmieniane normalnie, płynnie. Ostatni raz takie wrażenie miałem gdy jechałem samochodem w którym było sprzęgło do wymiany. Natomiast tutaj pukało delikatnie, dosłownie minimalnie a w samochodzie w którym jechałem z rozwalonym sprzęgłem cały czas na każdym biegu a tu tylko na pierwszym. Nie jestem mechanikiem i nie znam się aż tak na motoryzacji. Drugim problemem jest to że pierwszy bieg ciężko jest wyczuć,ciężko wrzucić. Czy to możliwe aby skrzynia była uszkodzona od tego sprzęgła? Chciałbym abyście przybliżyli mi ceny wymiany sprzęgła oraz ewentualnie wymiany skrzyni. Szukałem na forum, grzebałem w starszych postach ale nie mogłem nigdzie znaleźć. Auto do kupienia w okolicach 7 tysiecy, generalnie na kupno mam w granicach 8.5 tysięcy także lepiej kupić i ewentualnie naprawić czy szukać czegoś w granicach 8.5 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krynikon

Z takim budżetem Kupisz zadbaną Astrę od pierwszego właściciela. Nie spiesz się, obserwuj rynek olx, allegro i czekaj aż się pojawi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Auto do kupienia w okolicach 7 tysiecy, generalnie na kupno mam w granicach 8.5 tysięcy także lepiej kupić i ewentualnie naprawić czy szukać czegoś w granicach 8.5 ?

Skoro się nie znasz za bardzo na samochodach to odpuść sobie to autko - ale to jest moje zdanie ty zrobisz jak uważasz.

Kolega w poście powyżej dobrze radzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko że ona jest taka jaka ja bym sam chciał zrobić, stylizacja, zderzak opc itp. A ta naprawdę jest sztywna, na zawieszeniu irmschera, więc no nie wiem jak mam kupić za 8.5 i później ja stylizowana to i tak wyjdzie ponad 10 tysięcy, więc jak kupię za 7 teraz i włożę w nią jeszcze te 2-3 tysiące to powinna latać :) natomiast interesują mnie dokładnie ceny wymiany sprzęgła i ewentualnej tej skrzyni :) dodam jeszcze że ona jest 20 KM ode mnie a resztę które są w jako takim stanie + 180KM

Edytowane przez Referee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po takie autko pojechał oblukać z kimś kto się na tym zna żeby w razie czego ostudził twój zapał bo tobie się właśnie podoba a może być skarbonką bez dna - przysłowiowa mina.

Odnośnie wymiany to już musisz popytać mechaników w swoim miejscu zamieszkania bo ceny poszczególnych napraw mogą być różne ale ok 500pln za robotę a cenę części to możesz sprawdzić w sklepach internetowych czy na portalach aukcyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w silniku Z22SE ma juz dwumas

A kolega napisał

 

 

Przy jeździe próbnej przy ruszaniu lekko minimalnie stukało pod pedałem sprzęgła

i pytanie czy to nie tu leży problem, jeśli tak to już minimum 2 tyś, nie Twoje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności