Skocz do zawartości

Przełącznik kierunkowskazów.


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, dlatego witam na forum.

Panowie i Panie, od kilku miesięcy jestem posiadaczem Opla Merivy A, ogólnie z autka jestem bardzo zadowolony i wszystko jest z nim jak najbardziej w porządku. Niestety, jest jedna rzecz, która nie działa. Mianowicie tempomat. Konkretnie usterka jest w przełączniku zespolonym kolumny kierowniczej, odpowiedzialnym za kierunkowskazy, światła drogowe i tempomat właśnie.
Szukałem w sieci i o ile bez problemu i całkiem przystępnie cenowo są dostępne przełączniki bez tempomatu (ok. 40zł) to już ciężko znaleźć, albo jakieś chore ceny (ok. 350-400zł) kosztuje przełącznik z tą funkcją.

Czy ktoś z Was zna jakieś strony, nawet zagraniczne, które oferują części, mogą być też używane, ale pewne, że sprawne, gdzie za mniejsze pieniądze mógłbym znaleźć interesujący mnie przełącznik?

nr części według oznaczenia OPEL 1241211

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien manetki?

Jeśli będzie uszkodzony przełącznik nad pedałem sprzęgła lub hamulca, to tempomat nie będzie działał. Sprawdzał ktoś, czy są sprawne? Np. czy OPCOM widzi je prawidłowo działające...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien manetki?

Jeśli będzie uszkodzony przełącznik nad pedałem sprzęgła lub hamulca, to tempomat nie będzie działał. Sprawdzał ktoś, czy są sprawne? Np. czy OPCOM widzi je prawidłowo działające...

Tak, jestem pewny.

Podłączony komputer dostaje sygnały zarówno z tempomatu, jak i z przełączników pod pedałami hamulca i sprzęgła, natomiast nie dostaje sygnałów z przełącznika.

Corsa i tigra też ma takie - http://ecat24.com/opel/catalog/search

Może coś w używanych dostaniesz.

Wiem, że takie same są dla tych modeli, a strona, którą podałeś to tylko katalog.

Jakaś strona z używanymi częściami byłaby bardziej przydatna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakaś strona z używanymi częściami byłaby bardziej przydatna

A o największym internetowym portalu aukcyjnym kiedyś słyszałeś? Po numerze części z katalogu możesz znaleźć na pęczki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno dostać tą manetkę. Musisz polować na allegro. Ja kupiłem używki za ok. 100zł ale długo śledziłem aukcje.

Corsa C Tigra B i Meriva A z tych aut manetka pochodzi zamiennie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o największym internetowym portalu aukcyjnym kiedyś słyszałeś? Po numerze części z katalogu możesz znaleźć na pęczki...

Wierz mi, Allegro przejrzałem jako pierwsze i cały czas szukam. Manetek bez tempomatu na pęczki, z tempomatem praktycznie nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust bezproblemowo można zaadaptować manetkę np. z Vectry B / Astry G. Z tego co pamiętam jest tylko inna wtyczka ta mała (raczej rzadko się mylę). Spróbowałbym skoro to graniczy z cudem, wiele nie stracisz.

https://www.olx.pl/oferta/manetka-tempomat-nowa-do-opel-astra-vectra-zafira-CID5-IDrgrOb.html#a004c05ad2

Nowa, 45 zeta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust bezproblemowo można zaadaptować manetkę np. z Vectry B / Astry G. Z tego co pamiętam jest tylko inna wtyczka ta mała (raczej rzadko się mylę). Spróbowałbym skoro to graniczy z cudem, wiele nie stracisz.

https://www.olx.pl/oferta/manetka-tempomat-nowa-do-opel-astra-vectra-zafira-CID5-IDrgrOb.html#a004c05ad2

Nowa, 45 zeta

No właśnie to mnie dziwi najbardziej, nowa manetka do Astry/Vectry/Zafiry 45 zł (ja znalazłem za 60), a do Merivy/Corsy/Tigry za mniej niż 300 nie widziałem :/

Skąd taka różnica?

 

W przełączniku do Merivy tej małej kostki w ogóle nie ma. Wszystko jest zintegrowane w jednej, większej kostce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety Arkos, ale tym razem mylisz się.

 

Sprawdziłem i na allegro są teraz dwie używki za 130 i 150zł.

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7158351118

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7140521055

 

 

Wierz mi, Allegro przejrzałem jako pierwsze i cały czas szukam. Manetek bez tempomatu na pęczki, z tempomatem praktycznie nie ma.

Coś słabo szukałeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności