Skocz do zawartości

Nie działa prawy xenon brak napięcia.


Gość pablonagard

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablonagard

Witam! Astra z modułem skandynawskim z 2003r. Dzisiaj po wizycie w myjni komputer wywalił błąd świateł. Jak się okazało brak prawego światła mijania. Pierwsza myśl żarnik - wymieniony na nowy niestety dalej nie działa. Sprawdziłem kostkę brak napięcia, wyczyściłem dokładnie styki niestety dalej nie działa. Ostatecznie pozbyłem się kostki i został mi goły kabel na którym w dalszym ciągu brak napięcia. Pozycje i drogowe działają. Bezpieczniki OK! Włącznik świateł ustawiony w pozycji "0" światła zapalają się automatycznie. Co ciekawe przekręcają gałkę włącznika na światła mijania z prawej strony słychać tak jakby zwarcie. Czy wina może leżeć po stronie włącznika świateł? Dlaczego na przewodzie do żarnika nie ma napięcia? Sprawdziłem bezpieczniki 6/24/32 wszystkie sprawne. Czy w komorze silnika jest jeszcze jakiś bezpiecznik odpowiadający za światła? a może kabel się gdzieś przetarł? Pytanie za 100 punktów kabel wędruje pod obudową filtra powietrza a przy lampie wystaje tylko kawałek, jak najszybciej dostać się do reszty przewodu? Będę wdzięczny za każdą pomoc pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się zainteresuj przetwornicą. Jest pod lampą. Zdejmij zderzak i zamień reflektory miejscami - lewy na prawą a prawy na lewą. Mając sprawne żarniki lampa, która nie świeci, powinna świecić. Jeśli po zamianie nadal nie będzie świecić, to woda ujebała przetwornicę - do WYMIANY a nie naprawy, suszenia, regeneracji i innych cudów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablonagard

Ty się zainteresuj przetwornicą. Jest pod lampą. Zdejmij zderzak i zamień reflektory miejscami - lewy na prawą a prawy na lewą. Mając sprawne żarniki lampa, która nie świeci, powinna świecić. Jeśli po zamianie nadal nie będzie świecić, to woda ujebała przetwornicę - do WYMIANY a nie naprawy, suszenia, regeneracji i innych cudów.

Siema! Dzięki za szybką odp. Obawiam się, że możesz mieć rację. Prawdopodobnie przetwornica się kończy bo dostała wody na myjni. Możesz mi napisać dokładnie gdzie mam jej szukać? Przyglądałem się pod lampą ale nie widzę. Dzisiaj rano zdemontowałem obudowę filtra powietrza i zabrałem się za sprawdzenie kabli. Odwinąłem starą izolację i przejrzałem dokładnie wiązkę kabli. Na krótko podpiłem jeszcze raz zakupiony wcześniej żarnik i ku mojemu zdziwieniu światło zadziałało. Zobaczymy jak długo ;-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz mi napisać dokładnie gdzie mam jej szukać?

 

 

Jest pod lampą.

Jak dokładniej mam to wyjaśnić?

Wyjmiesz lampę i odwrócisz,. to zobaczysz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablonagard

Jak dokładniej mam to wyjaśnić?

Wyjmiesz lampę i odwrócisz,. to zobaczysz...

OK dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności