Skocz do zawartości

Corsa C montaż radia 1Din


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu kupiłam radio (Kenwood KDC 110UB) do mojej Corsy C. Myślałam, że wystarczy wyjąć stare radio, podłączyć nowe i voilà. Niestety nie wystarczyło. :cry:

Wcześniejsze radio 2Din (Blaupunkt CD30) zastapiłam radiem 1Din (tzn. chcę zastąpić). Dlatego potrzebna jest przejściówka. I tu już pojawia się problem.

Chodzi o 2 różowe kable, jasno różowy „Phone mute” i ciemno różowy 12V ingnition/Acc (12V+), które nie są do niczego podpięte, więc zapewne ja je powinnam podpiąć. Ale jak i do czego?

 

post-57377-0-96946500-1521973242_thumb.jpg

post-57377-0-58122300-1521973260_thumb.jpg

 

 

I druga historia, to kostka dołączona do radia, z której również wystają trzy kable: Błękitny: Remote cont / Steering Wheel remote input Niebieski: Ant cont/ P. cont Brązowy: Mute

 

post-57377-0-08745100-1521973275_thumb.jpg

 

Co ja mam z nimi zrobić? Jeszcze dodam, że w aucie mam sterowanie radiem na kierownicy... Bardzo, ale to bardzo proszę o instrukcję, w miarę możliwości łopatologiczną. :unsure:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jasno różowy „Phone mute”

Jeśli masz zestaw głośnomówiący zewnętrzny, to podłączając ten przewód radio automatycznie się ścisza do jakiegoś poziomu w chwili połączenia przychodzącego.

 

 

 

ciemno różowy 12V ingnition/Acc (12V+)

To należy podłączyć do plusa po stacyjce, czyli wyszukać przewód, na którym pojawia się + po włączeniu zapłonu.

 

 

 

Błękitny: Remote cont / Steering Wheel remote input

Wejście sterowania z kierownicy. Jeśli są na kierownicy oryginalne przyciski, to i tak wymagany będzie interfejs do Kenwooda.

 

 

 

Niebieski: Ant cont/ P. cont

Wyprowadzenie do elektrycznej anteny, która wysunie się po włączeniu radia i schowa po jego wyłączeniu.

 

 

 

Brązowy: Mute

Wyciszenie całkowite radia przez urządzenie zewnętrzne - np. zestaw głośnomówiący.

 

 

 

Co ja mam z nimi zrobić?

Podłączyć

 

ciemno różowy 12V ingnition/Acc (12V+)
do plusa po stacyjce. Można go wziąć bezpośrednio z kostki stacyjki, ze skrzynki bezpieczników... I powinno działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega też poczytać w dziale Car Audio tam koledzy opisywali różne modele radia które wkładali do swoich opelków - http://forum.opel24.com/forum/17-car-audio/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sory - nie odczytałem z treści kobiecości a na awatar nie zerknąłem.

Warto uzupełnić profil - bo już masz zaproszenie do Arkosa.

Zobacz jak u niego się robi - http://forum.opel24.com/topic/82369-niezalezny-serwis-opel-siemianowice-rabat-dla-uzytkownikow-forum-o24/page-9?do=findComment&comment=689403

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności