Skocz do zawartości

Z16XE1 - Zerwana śruba EGR


Gość piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piieczar

Witam,

chciałbym u siebie wyczyścić EGR. Podczas oględzin z zewnątrz zauważyłem, że mam zerwany jeden "czubek" śruby. Myślę, że jestem w stanie normalnie wyjąc zawór EGR i ta śruba nie będzie przeszkadzać. Uważam tak bo one nie są całe gwintowane i chyba teraz ona w ogóle nie trzyma. Po prostu odkręcę resztę śrub wyjmę EGR a ta zerwana złapie kombinerkami lub czymś podobnym i spróbuje wykręcić. Problem w tym, że gdy już go wyczyszczę to do skręcenia przydałaby się nowa śruba. Nie mam pojęcia jaka to jest. W tym potrzebuje pomocy. Czy ktoś może zna wymiary tej śruby albo może coś doradzić? Ta śruba, która jest akurat zerwana jest różna od wszystkich innych (dwie dolne są takie same a górne jedna dłuższa druga krótsza)

 

Opel Astra H GTC COUPE 1.6 Benzyna + LPG 77 KW 2007 ROK. Kod silnika: Z16XE1

 

 

ZDJĘCIA:

e2203dfde53a.jpg

Zdjęcie znalezione w internecie. Pod numerem 1 jest śruba, która mam zerwana.

"Do odkręcenia trzech śrub, zaznaczonych na pomarańczowo, stosujemy klucz TORX 27.
Czwarta śruba to odwrotny torx, odkręcałem zwykłą nasadka '8."

 

630294d71568.jpg

Jak widać to jest sytuacja u mnie.

 

c0cad2b27bac.jpg

Zrzut wykonany z filmiku na youtubie, na którym Pan czyścił EGR. Pokazał śruby do kamery natomiast nawet nie było widać skąd która wyjął. Jak widać dwie są takie same a drugie dwie różne

 

EDIT:

https://www.youtube.com/watch?v=MGdYABnW-YM

Z tego co widzę na filmiku (1:25) moja zerwana śruba jest druga najdłuższa. Z informacji. które znalazłem na innym forum jest to TORX 27. Zostaje tylko pytanie jakiej długości jest ta śruba..

Może to ta: http://www.renimix.pl/sruba-m6-x-55-zawor-recyrkulacji-spalin-p-1808.html ?

Edytowane przez piieczar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piieczar

Właśnie tez dorwałem te schematy. Tylko gdy wpisuje to co jest podane to w ogóle nie wyskakuje mi taka śruba ani allegro ani google. Najlepiej bym potrzebował informacje o wszystkich 4 i wkręcić wszystkie nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki akurat ta śruba która jest urwana u kol. Piieczar jest nie opisana na tych schematach (na fotce raczej jest dłuższa niż 45mm - nr 16 na fotce).

Moja rada to gdzieś na "szrocie" spróbować poszukać i dopiero dokupić podobną, albo w serwisie poszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rafalgrzegorz napisał:

Chłopaki akurat ta śruba która jest urwana u kol. Piieczar jest nie opisana na tych schematach.

 

Rafcio jak widzę to lewa śruba nr 1 jest zerwana 

e2203dfde53a.jpg

 

A to według katalogu to nr 16 czyli torx M16x 45.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piieczar

Tak zgadza się zerwana jest śruba nr 16 według schematów. Natomiast nawet gdy wpiszę w google lub allegro "Torx m16x45" to nie wyskakuje mi za bardzo konkretna taka śruba. Potrzebuje również informacji na temat 3 pozostałych :/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd ale Adasiu wydaje mi się że chodzi o tą śrubę na fotce kolegi zaznaczoną nr 4 w czerwonym kółku.

Ale jeszcze z fotki wynika że ta śruba ma na główce torks ale zewnętrzny - 1,2,3 ma wewnętrzny.

To tylko taka moja sugestia - nie jestem pewien ale piszę to co widzę.

Mi chodzi o śrubę pod te klucze - https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Klucze-nasadowe-YATO-TORX-9cz.-na-szynie-tania-wysylka/48?gclid=Cj0KCQjwjN7YBRCOARIsAFCb9379CJNdWQBUM8gJcRRs0YQ0rozm63792Zrw5vsEhda0_Uaj_9kSdWsaAgIiEALw_wcB

Może to cię naprowadzi - https://www.globtechnic.pl/pl/produkty/sruby-z-lbem-walcowym-i-gniazdem-torx-detail

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki macie racje to ja źle widzę - nie wiem chyba zmęczenie materii daje o sobie znać.

Nie wiem czym się zasugerowałem - na focie jest faktycznie brak główki lewej śruby.

A tak z mojego podwórka - takie śruby są dostępne w sklepach z narzędziami - bynajmniej w mojej okolicy - też o różnej twardości.

Widziałem także takie śruby w Koninie, Ostrołęce, Bogatyni, Zgorzelcu i w Kozienicach - właśnie w sklepach handlujących narzędziami, kluczami olejami itp. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności